Avcılar Belediye Başkanı Hançerli ‘kaderdaşı’ milli sporcuyu ziyaret etti

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli kendisi gibi iki kolunu da kaybetmesine rağmen hayallerinin peşinden giden milli sporcumuz Sümeyye Boyacı ile bir araya geldi.

İstanbul’un ilk engelli başkanı Avcılar Belediye Başkanı ‘kaderdaşım’ dediği mili sporcu Sümeyye Boyacı ile bir araya geldi. İki kolunu da kaybetmesine rağmen hayallerinin peşini bırakmayan Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı’yı ziyaret etti.

Başkan Hançerli’den Boyacı’ya anlamlı ziyaret

Avcılar Belediye Başkanı Hançerli, Ağustos 2018’de Dublin’de gerçekleştirilen Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kazandığı altın madalyayla, geçtiğimiz günlerde de Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kazandığı ikincilikle ülkemizi gururlandıran Sümeyye Boyacı’yı ziyaret etti.

“Yüzmek için kollara gerek yok”

Sümeyye Boyacı’nın Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kadınlar 50 metre sırt üstünde dünya ikinciliği kazandığı tarihi yarışı buluşmada tekrar izleyen Hançerli, genç sporcuyla uzun süre sohbet edip gösterdiği azim dolayısıyla tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

“Sümeyye ile gurur duyuyoruz”

Sümeyye Boyacı’nın ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğine inandığını belirten Turan Hançerli, “Yüzmek için kollara gerek yok, diyerek büyük bir azim, cesaret ve kararlılıkla çalışarak, uluslararası arenada ülkemize tarifsiz bir sevinç yaşatan Sümeyye Boyacı’yı yürekten tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum ve örnek olmasını umuyorum. Hayat, her şey bitti dediğimiz yerde aslında yeniden başlıyor. Sümeyye ile gurur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

About Post Author