Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nde sınav heyecanı

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nde çocuklar ve gençlerin sanat ile tanışmasını ve sanatsal faaliyetlerde bulunmasını sağlamak amacıyla başlatılan Kartal Belediyesi Sanat Akademisi eğitimleri için minikler sınavda ter döktü.Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in çocukların ve gençlerin kültür sanat ile tanışmasını sağlamak amacıyla hayata kazandırılan Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nde 7 ile 15 yaş arasındaki öğrenciler sınav heyecanı yaşadı. Sınavda başarılı olan öğrenciler akademinin müzik bölümünde 3 yıl eğitim almaya hak kazanacaklar.

3 yıl kapsamlı müzik eğitimi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Sanat Akademisi’nin ‘müzik bölümünde 7 ile 15 yaş arasında öğrencilere ses ve ritm becerilerini değerlendirdiği öğrenciler, meziyetlerini gösterebilmek adına Sanat Akademisi’ne adeta akın etti. 700 civarında öğrencinin katılım sağladığı ara sınav, tüm gün devam etti.

Değerlendirmeler sonucunda 85 puanın üzerinde not alan öğrencilerin sıkı bir eğitimden geçecekleri müzik bölümünde; piyano, keman, gitar, perküsyon, viyola, çello ve yan flüt eğitimleri veriliyor. Puanları yettiği takdirde minik öğrenciler bu branşlardan kendi seçtikleri bir tanesine devam edebiliyor.

Kartal Belediyesi’nden Gençlik Senfoni Orkestrası geliyor

Sınav esnasında ailelere ve çocuklara başarılar dileyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, akademi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, yaklaşık iki yıldır faaliyet gösteriyor. Kartallı komşularımızdan da inanılmaz yoğun bir talep var. Bu talepleri karşılamak adına da farklı zamanlarda yetenek sınavları ile branşlara yeni öğrencilerimizi kazandırıyoruz. Sanat Akademisi, belediyemizin övünç kaynaklarından bir tanesi.

İstanbul’da sanat akademisi olarak en iyi eğitim seviyesine sahip olan akademi, Kartal Belediyesi’nin sanat akademisidir. Burada bire bir eğitim veriyoruz. Üç yıl boyunca çocuklarımız akademide eğitim aldıktan sonra içlerinden en iyi olanları belediyemiz tarafından kurulacak olan Kartal Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası’nda değerlendirilecek. Ayrıca şuna değinmek istiyorum ki burası çok yönlü bir akademi. Örneğin bir piyano bölümü öğrencimiz sinema alanında ödüller kazanırken yine başka bir piyano öğrencimiz de resim dalında dereceye girdi. Bu arkadaşlarımız akademimizden mezun olduktan sonra kesinlikle ilgi alanları doğrultusunda akademik kariyerleri için gereken zemini oluşturmuş oluyorlar. Kartal’da sanat ve kültüre verdiğimiz önem doğrultusunda çalışmalarımız tüm kardeşlerimiz için devam edecek”

Sanat Akademisi’nde öğrenciler sanatla tanışıyor ve gelişiyor

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi Sanat Akademisi; eğitim vizyonu ve çalışmalarıyla sanat dallarına eğitim gören öğrencilerini ulusal ve uluslararası alanda yetiştirip yönlendirmektedir. Kartallı çocuk ve gençlerin yolunu açarak, onların kültür sanat alanlarında aktif yer almalarını sağlayan Akademi, bu kapsamda çocuk ve gençlerin hayallerini gerçekleştirmesine destek olmaktadır.

Kartal Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sanat Akademisi, çocukların küçük yaşta sanat ile tanışarak yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyor. Prof. Cana Gürmen ve usta kemancı, akademisyen ve besteci Prof. Cihat Aşkın’ın danışmanlığında hayata geçen Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nde öğrenciler; piyano, keman, perküsyon, çello, flüt, müzik teorisi, sahne sanatları ve resim konularında kapsamlı bir

About Post Author