Schau Hin Sergisi, Antonina Sanat Galerisi’nde

Mine Sanat Galerisi yönetimindeki Antonina Sanat Galerisi, 14 Mayıs 2019 tarihi itibariyle iki Alman kökenli sanatçının eserlerinin yer alacağı “Schau Hin / Have A Look” adlı sergiye ev sahipliği yapacak.

Mine Sanat Galerisi organizasyonuyla gerçekleşen sergide, endemik bitkileri ve özel çiçek türlerini eserlerine konu olarak seçen Sanatçı Dagmar Göğdün ile eserlerinde geometrik formlar ile kültürlerarası bir yolculuk yapan Sanatçı Herbert Enz Enzner yan yana geliyor. Dagmar Göğdün ve Herbert Enz Enzner’in duo sergisi “Schau Hin”, 14 Mayıs – 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Antonina Sanat Galerisi’nde izlenebilir. Serginin açılış kokteyli 14 Mayıs 2019, Salı Günü, Saat: 18:00’de, Antonina Sanat Galerisi’nde gerçekleşecektir.

Uzatma!

Mine Sanat Galerisi yönetimindeki Antonina Sanat Galerisi, 10 Mayıs 2019 tarihine dek küratörlüğünü Sanatçı Balkan Naci İslimyeli’nin gerçekleştirdiği “Ödünç Beden” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Küratör Sanatçı Balkan Naci İslimyeli’nin sergi hakkındaki kısa metni şöyle; “Her yeni gün bizden bir şeyler götürüyor. Kazandık sandığımız her değer tek tek elimizden alınıyor. Kazanma umutlarımız bile. Teslim olduğumuz dünya bizi her gün kendimizden yoksun bırakıyor. Bedenimize eşlik eden gölgelerimiz bile artık yok.Bitmeyen bir beden inşaatı halindeyiz.Kiralık ya da satılık milyonlarca mülkten biriyiz. Avutulduğumuz pahalı oyuncaklara  dönüştürüldük ve  hep model yenilemek zorundayız. Bedenimizi ve kimliğimiz hiçleştiren yeni dünya düzeninde bir vitrin malı, tüketim nesnesiyiz. Tüm işlevlerimizin yeniden tasarlandığı bio-mekanik insanlık dünyasının bu ara evresinde deney malzemesine dönüşen bedenlerimiz ruhlarını geri çağırabilecek mi? Bir laboratuvar kaçağı olarak kendimizi yeniden yaratma riskini göze alabilecek miyiz? Sanat bu yeni Ortaçağ cehenneminden bizi kurtarabilecek mi?” Balkan Naci İslimyeli bu soruların yanıtlarını atölyesinden yetişen genç sanatçılarla birlikte sorguluyor.

Sergiye katılan sanatçılar

Balkan Naci İslimyeli, Büşra Göleber, Cemile Günday, Damla Öztürk, Ece Yalçın, Fatma Altıntaş, Gökhan Balkan, Melih Koçali, Müjgan Sağlam, Nihal Sak, Şermin Seval

About Post Author