Rus Acente Temsilcileri Dalaman’da

YDA Dalaman Havalimanı’nın davetlisi olarak Dalaman bölgesine gelen Rus acente temsilcileri, turizm merkezlerini ve tarihi yerleri gezdiler.

 YDA Dalaman Havalimanı ve LemarTour’un davetlisi olarak Dalaman bölgesine gelen Rus acente temsilcileri Ölüdeniz ve Dalyan’a hayran kaldılar.

Alınan bilgiye göre, YDA Dalaman Havalimanı ve LemarTour’un davetlisi olarak Dalaman’a gelen ICS Travel Group bünyesindeki 11 turizm acentesinin temsilcileri 7 gün boyunca Marmaris, Fethiye ve Ortaca ilçesinin turistik ve tarihi yerlerini gezdiler.

Programın son gününde Dalyan’a gelen acente temsilcileri, Dünyaca Ünlü Dalyan Kanalı’nda tekne turu yaptı. 2 bin 500 yıllık Kaya Mezarlarını görme imkanı bulan Rus temsilciler, bol bol fotoğraf ve video çektiler. Gruba eşlik eden LemarTour yetkilisi; “Rusya’nın en köklü şirketlerinden birisi olan ICS Group’a Dalaman bölgesini tanıtıyoruz. Sektörde seyahat Teknolojisini iyi kullanan bir şirket ve Rusya’da, 30 bin civarında küçükten büyüğe birçok acente ile çalışıyorlar. Bu yıl ICS Group Dalaman Bölgesine köklü bir şekilde giriyor. Bu kapsamda, Fethiye, Marmaris ve Dalyan’ı gezdik. Acente temsilcileri her yerde bol bol fotoğraf ve video çektiler. Otelleri ve tarihi yerleri gördüler. Bu bilgileri geri döndükleri zaman internet sitelerinden ve sosyal hesaplarından paylaşacaklar.”

Bölgeye Rus Turist İlgisi

ICS grubun Dalyan’da ağırlamasında özel ilgi gösteren otelcileri temsilen Ali Mürşit Yağmur ise Dalyan’ın farklı ve özel bir bölge olduğunu, koruma altında bulunduğunu anlatarak, şunları söyledi:

“Tek bir pazara sabit kalmamak, alternatif pazarlara yönelmek gerekli. Bu bölge genelde  İngiliz pazarına hitap ediyor . Alternatif olarak Rus pazarına yönelmesini ve bölgeyi göstermek istedik. Rus turistlerin bölgeye gelmesini sağlamak için gereken her teşebbüsü destekleyeceğiz .”

Rus Acenta Temsilcisi EvgeniyaSavenkova, Dalaman bölgesindeki turistik ürünleri çok sevdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Buradaki turistik altyapıyı ve bölgeyi gördük, doğal ve tarihi yerler iç içe ve dünyada nadir bulunan bir ahenk içindeler. Özellikle Ölüdeniz’i çok beğendik. Koylarda bulunan otelleri sevdik. Dalyan çok hoşumuza gitti. Ülkemize dönünce Türkiye ve Dalaman bölgesini kuvvetle tavsiye edeceğiz. Herkesi Dalaman’a davet ediyoruz”

Görüşü için başvurduğumuz YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ise şunları kaydetti:

“ICS Rusya ve CIS ülkelerinde güçlü ve teknolojik alt yapıyı iyi kullanan büyük bir şirket. Özellikle individual turistlere hitap ediyor ve lowcost uçuşlar ile combine paketler yapıyor. Gelecekteki seyahat trendleriyle uyum içinde çalışıyorlar. Bu sene Rusya’dan bölgemize konulmasına destek olduğumuz PobedaAir, S7 Air ve PegasusAirline tarifeli uçuşlarına kaynak sağlıyor. Tarifeli uçuşların tutması için bu tür organizasyonların faaliyetleri ve bölgemizi tanımaları, ürün gruplarında yer vermeleri oldukça önem arzediyor .”

About Post Author