Rektör Alma’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Rektör Alma’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Alma, mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakârlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir. Gazi Mustafa Kemal’in, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı gün olan 19 Mayıs 1919’u Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi, Türkiye gençliğine duyduğu güvenin bir göstergesidir. Bu bağlamda gençlerimizin kabiliyetleri, düşünceleri, cesareti, duyguları ve coşkularıyla ülkemizi koruyup muhafaza edeceklerine olan inancım sonsuzdur. Bu bayramı,

Iğdır Üniversitesi olarak bizler; aklın ve bilimin ışığında, çağın teknolojileri ve yenilikleri doğrultusunda, ulusal ve uluslararası düzeyde ve teknoloji, bilim, sanayi, kültür, sanat ve spor gibi birçok alanda ülkesini ve milletini temsil eden bir gençlik yetiştirmek amacındayız. Tüm bu duygu ve düşüncelerle 100’üncü yıldönümü münasebetiyle, önceki yıllara göre çok daha coşkulu, çok daha geniş katılımlı, maziden atiye uzanan köprüyü yeni nesillere çok daha iyi anlatabilecek şekilde kutlayacağız. Bu bağlamda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 100’üncü yıldönümünü en kalbi duygularla kutluyorum.”

 

 

 

About Post Author