Rektör Alma, Çiftçi Ziyaretlerine Devam Ediyor

Iğdır ili ve ilçelerinde birçok ürünü tekniğine uygun olarak üreten önder çiftçileri ziyaret etmeye devam eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, karpuz yetiştiriciliğiyle ön plana çıkan Alican Akçan’ın yetiştirdiği karpuzları üretim alanlarında inceledi.

Rektör Alma’ya bilgi veren Akçan, ürettiği karpuzların en önemli özelliğinin piyasaya erken çıkması olduğunu belirtti. Çok geniş alanlarda örtü altı ve açık alanda yetiştiricilik yapan Akçan ürünlerine iç piyasada olduğu gibi dış piyasada da çok ciddi taleplerin olduğunu söyledi. Yıllardan beri birçok ürünü başarılı bir şekilde ürettiğini dile getiren Akçan, “ Zaman zaman problemlerle karşılaşıyoruz. Bu problemlerin çözümü noktasında Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden yardım alıyoruz. Üniversiteyle koordineli bir şeklide çalışmaya gayret ediyoruz” diye konuştu. Akçay, öğrencilerin ve araştırma yapan hocaların arazilerinde istedikleri konularda araştırma yapabileceklerini ve kendilerine her türlü imkânı sağlayacaklarını da sözlerine ekleyerek “Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden teknik konularda da yardım bekliyoruz” dedi.

“Teknik destek sunmaya hazırız”

Çiftçi ziyaretinde Rektör Almaya eşlik eden Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürbüz ise üreticiye bazı bitki koruma problemleri konusunda bilgi vererek Ziraat Fakültesi olarak her türlü teknik desteği sunma konusunda hazır olduklarını belirtti.

About Post Author