Iğdır’da Tercih Dönemi İçin Tanıtım Standı Kurdu

Iğdır Üniversitesi, 23–29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak üniversite tercih dönemi nedeniyle Iğdır Vali Yolunda tanıtım standı kurdu. Tanıtım standında Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Genel Sekreter Nedim Duman ve akademik personeller, tercihte bulunacak olan öğrencilere bölümler ve üniversitede hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Üniversitemizde görevli akademisyenlerimiz standı ziyarete gelen öğrencilere üniversitemizi tanıtarak kendilerine tanıtım broşürü ve tanıtım katalogları takdim ederken; 26 Temmuz Cuma gününe kadar farklı fakültelerimizden ve yüksekokullarımızdan akademisyenlerimiz stantta görev yaparak öğrencilere tercih döneminde yardımcı olmaya çalışacak.

Tercih süresi içerisinde üniversiteler hakkında araştırmalar yapan ve bilgi almaya çalışan öğrenciler; bu tür standların kendileri için çok önemli olduğunu, tercih sürecinde Iğdır Üniversitesi’nin verdiği eğitim-öğretim hizmetleri, olanaklar, teknik altyapı ve fiziki donanım hakkında bilgi sahibi olduklarını dile getirdiler.

Ayrıca Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Vali Yolu’nda İstanbul Aydın Üniversitesi’nin kurduğu tanıtım standını da ziyaret etti.

About Post Author