Muammer Keskin’den mahalle ziyaretleri

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ve İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal’ın da katıldığı esnaf ziyaretinde Paşa Mahallesi’nin nabzını tuttu. Esnafının sıklıkla dar kaldırımlardan dolayı sıkıntı yaşadığını gören Keskin, “Sizlerle bir araya gelip toplantı yapacağız ve bu yolları hem yaya hem esnaf için nasıl verimli hale getirebileceğimizi tartışacağız” dedi.

Mahalledeki birçok konfeksiyon ve boncuk atölyesini gezen Keskin, buralarda çalışan kadınlara projelerini anlattı. Mahalle evlerinde kadınlara el emeklerinin satışı ve üretimi için destek olacaklarını, söyleyen Keskin, buralarda kreş ve meslek edindirme kursları olacağının sözünü verdi. “Böylelikle kadınlarımız hem aile bütçesine katkıda bulunacak hem de sosyal hayatın bir parçası olacaklar” diyen Keskin, verilecek kurslarla nitelikli çalışan sayısının artırılacağını da vurguladı.

Yayla Mahallesi’nde okul olmadığını ve bunun bu çağda kabul edilemez olduğunu söyleyen Keskin, “Buradaki okul arazisinde bir mülkiyet problemi var. Mazbatayı alır almaz önce bu sorunu çözeceğiz ve okul inşaatını başlatacağız” dedi.

Keskin gezi sonrasında seçim otobüsüyle mahalleli ve esnafı selamladı.

 

About Post Author