Kozan Belediyesi “Sosyal Yaşam Merkezi” Faaliyete Başladı

Kozan Belediyesi, geçtiğimiz yıl 2 Milyon bütçeli Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) projesini faaliyete geçirdi.

Çevre düzenlemesi tamamlanma aşamasına gelen “Sosyal Yaşam Merkezi”‘ni ziyaret eden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan açılan kurslar ve merkezin çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.
Merkez bünyesinde açılan kursları da ziyaret eden Özgan kurs öğreticilerinden bilgi aldı.

Kozan Belediyesi “Sosyal Yaşam Merkezi” Kozan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün proje ortaklığı ile Ocak ayında temeli atılan Merkez’de şu an Pasta, Giyim ve Hediyelik Ahşap Kursu verilmekte olup 42 kursiyer ile kurslara devam ediliyor.

Önümüzdeki dönemde Resim, Müzik, KOSGEB girişimcilik kursunun da açılacağı merkezde Kursiyerler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi İş kur destekli kurslar verilmektedir.
“Sosyal Yaşam Merkezi”nde kursiyerlerin ürettiği ürünleri satarak ek gelir elde ediyorlar.

Kurslara gelen çocuğu olan kadınlar çocuğunu Sosyal yaşam merkezi bünyesinde bulunan kreşe bırakıp kurs bitiminde tekrara alabiliyor.
Şevkiye Mahallesinde yer alan ve belediyeye ait yaklaşık 3 dönümlük alana kurulan “Sosyal Yaşam Merkezi”önümüzdeki günlerde açılışının gerçekleşeceği kaydedildi.

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; ” Yaşam şartlarının zorlaştığı günümüzde özellikle kadınlarımıza meslek öğreterek gelir elde etmelerini destekliyoruz. Kadın mutlu olursa aile mutlu olur, aile mutlu olursa toplum mutlu olur. Üreten kadına üreten topluma desteğimiz her zaman sürecek” ifadelerini kullandı.

Çukurova Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Kırılgan Grupların Güçlendirilmesi, Küçük Ölçekli Altyapı Programı kapsamında Kozan Kaymakamlığı ve Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hazırlamış olduğu “TR62/18/KGG/0046 Kozan Belediyesi Sosyal yaşam merkezi projesi” başarılı bulunarak sözleşme imzalamaya hak kazanmıştı.

About Post Author