Kastamonu – Bangladeş Akademik ve Sanayi İşbirliğinde

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında Kastamonu Üniversitesi, Bangladeş Hamdard Üniversitesi ve Hamdard Gıda İthalat İhracat Dış Ticaret Ltd. Şti. İşbirliği Mutabakatına İmza Attı…

Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Üniversitemiz ve Bangladeş Hamdard Üniversitesi ve Hamdard Gıda İthalat İhracat Dış Ticaret Ltd. Şti. ile işbirliği mutabakatına imza attı. İmzalanan işbirliği mutabakatının kapsamı Kastamonu Tosya’da faaliyet gösteren Hamdard Gıda İthalat İhracat Dış Ticaret Ltd. Şti. ile ortak projeler geliştirmesi, kalite ve kontrol, yeni ürünler geliştirme konularında danışmanlık hizmetinin verilmesi, talebelerimiz eğitim stajları ve öğretim üyelerimizin ilmi çalışmalarına destek olması hususlarını içermektedir. Bangladeş, Pakistan ve Hindistan’da faaliyet gösteren Hamdard Üniversitesi ile de ikili işbirliği ve Mevlana mutabakatı kapsamında imzalanan anlaşma neticesinde talebe değişimi, akademisyen değişimi, ortak projeler ve faaliyetler yapılması hususunda işbirliği yapılacaktır.

Rektörlük toplantı salonunda yapılan imza merasimine Bangladeş Hamdard Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Md. Abdul Mannan, Hamdard Gıda İthalat İhracat Dış Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Dere, KUSİ İl Temsilcisi ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saim Ateş, Rektör Danışmanı Doç. Dr. S. Tunay Kamer, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Öztürk, Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Topal ile Bangladeş Hamdard Üniversitesi’nden gelen akademisyenler ve Hamdard Gıda İthalat İhracat Dış Ticaret Ltd. Şti firma yetkileri iştirak etti.

İmza merasimin ardından Üniversite külliyesinde ve Üniversite Merkezi Araştırma Laboratuvarında inceleme ve teknik gezi yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

About Post Author