İda Çini Sanat Atölyesi sergisi Edremit’te açıldı

Edremit ilçesinde eğitmen Gülin Bahşişoğlu’nun öncülüğünde “İda Çini Sanat Atölyesi” çalışmaları sergilendi. Edremit’in İkizçay Mahallesi’ndeki klasik ve modern ürünlerin yer aldığı serginin açılışını Edremit Belediye Başkan Vekili Hasan Ülger yaptı.

Edremit’te 25-65 yaş arası kadınların hobi amaçlı yaptığı klasik ve modern çalışmaların yer aldığı çini sergisi açıldı. 9 aylık bir çalışma sonrası üretilen seramik ürünlerin yanı sıra taşlarla yapılan el emeği bilekliklere de vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Serginin açılışını Edremit Belediye Başkan Vekili Hasan Ülger, Edremit Belediye Meclis Üyesi Neriman Çelik, Edremit Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Turan Fırat Algül yaptı. Başkan Vekili Ülger, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın selamlarını getirdiğini belirterek “Çini sanatının yaşatılması gerektiğini bu güzel eserlerle birlikte bir kez daha anlıyoruz. Edremit’te böyle etkinliklerin çoğalması dileğiyle kursiyerlerimize ve sanatseverlere katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

About Post Author