Faruk Demir ile Ardahan’a bahar geldi

Faruk Demir ile Ardahan’a bahar geldi

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçiminde kesin olmayan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Faruk Demir, seçimi açık ara farkla önde kazandı.

Ardahan Merkez’de Faruk Demir, oyların 46,7’sini alarak seçimde galibiyetle ayrıldı. AK Parti Adayı Yunus Baydar, yüzde 39,9 alarak seçimi kaybetti. CHP’li Faruk Demir, 10 bin 833 oyun 5037’sini alarak zafer kazandı. AK Parti’nin adayı Yunus Baydar ise, 4309 oyda kaldı. İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mete Özdemir ise 400 oy aldı.
Ardahan’da İl Genel Meclis Üyeliğini AK Parti’den Levent Bilgili ve Selami Şener kazanırken, HDP ile kafa kafaya giden CHP’nin İl Genel’de adayı olan Sırrı Atalay Cantürk’ün kazandığı öğrenildi.

Göle’de seçim kafa kafaya sonuçlandı

Göle’de ise Belediye Başkanlığı seçiminin galibi 33 oyla AK Partili İlhan Gültekin oldu. Milletvekili Orhan Atalay’ın ağırlığını koymasıyla seçimi az bir farkla kazanan Gültekin’in rakibi AK Parti Belediye Başkanı iken 31 Mart’ta aday gösterilmeyince Demokrat Partiden aday olan Akın İsmailoğlu oldu. Seçimlerde İlhan Gültekin resmi olmayan secim sonuçlara göre,  AK Parti 1061, Demokrat Partili Akın İsmailoğlu 1038, CHP’li Özen Özen ise 996 oy aldı.  Göle’de MHP adayı 43, HDP Eş Başkan adayları Nizamettin Öztürk ve Akgül Manduz  ise 71 oyda kaldı.

Göle’de ise, İl Genelde Meclis üyeliğini AK Parti’de İsmail Oğuzorhan ve Doğan Yıldırım kazanırken, CHP 1 üyelik kazandı. Öte yandan Göle’de HDP ve Bağımsız İl Genel Meclis adayı Yunus Yılmaz seçimi kazanamadı.

Yücel Akkoç aradan çıktı

Göle Köprülü’de ise AK Parti Adayı Yücel Akkoç kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Köprülü de sonuçlar; AK Parti 314, CHP 231, Saadet 222, DSP 159, DP 127, Vatan Partisi 68, MHP ise 28 oyda kaldı.

Büyükkaya, Ulgar ve Önal güven tazeledi

CHP’den ikinci kez Hanak Belediye Başkan adayı gösterilen mevcut Başkan Ayhan Büyükkaya, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçiminde 806 oyla Başkanlığı yeniden kazanırken, rakibi AK Partili Taşdemir Çoban 726 oyla ikinci parti oldu. DSP adayı Necat Tuna ise 330 oyda kaldı. Hanak’ta İl Genel Meclis Üyeliği ise CHP’den Yüksel Yılmaz ve AK Parti’den Erdal Kurukaya kazandı.

Damal’da bağımsız aday kazandı

CHP’den ikinci kez Damal Belediye Başkan adayı gösterilen mevcut Başkan Ergin Önal 878 oyla seçimi yeniden kazanırken, DSP adayı Mehmet Ali Akkuş 350 oy aldı. AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok’un Avukat kızı Özge Derdiyok ise 436 oy alarak büyük iyi bir başarı gösterdi. Damal’da İl Genel Meclis Üyeliğini CHP’de Binali Özek ile Bağımsız İl Genel Meclis üyesi Murat Dalanbay kazandı.

Posof’ta CHP İl Genel’de başarı gösterdi

AK Parti’nin mevcut Posof Belediye Başkanı ve adayı Cahit Ulgar ise seçimde zaferle çıktı. CHP’nin Hukukçu adayı Avukat Onur Bayraktar’ın başarılı bir seçim çalışması sonucunda seçimi kazanamazken, Posof’ta resmi olmayan seçim sonuçlarına göre AK Partili Cahit Ulgar 692,  CHP’li Onur Bayraktar 510, MHP’li Cevdet Demir 77, Saadet Partili Hakan Yıldırım ise 2 oy aldı.
Posof’ta İl Genel sonuçlarında ise, AK Partili Nihat Ülvan 1915,  CHP’li Necmettin Taşçı 1359,  MHP’li Aydeniz Aydemir ise 1078 oy aldı. Bu sonuçla Posof’ta AK Parti ve CHP birer İl Genel Meclis üyeliği kazandı.

MHP Çıldır’da kaybetti

Çıldır’da mevcut Belediye Başkanı ve Ak Parti Adayı Kemal Yakup Azizoğlu 1070 oy alırken, rakibi CHP Adayı Mehmet Mülazim Karaçay ise 470 oyda kaldı.  Çıldır’da ise İl Genel Meclis üyeliklerini AK Parti’den Gürbüz Arpaçay,  CHP’den Baha Yunusoğlu kazandı.  MHP Ardahan İl Teşkilatı tarafından aday gösterilmeyen İl Genel Meclis üyesi Çetin Topkaya’nın yerine aday gösterilen Oktay Coşkun’un varlık göstermediği görülürken, 2014 mahalli seçimlerinde Çetin Topkaya AK Parti ve CHP’ye rağmen İl Genel Meclis üyeliğini kazanmıştı.

 

About Post Author