Edremit’te yeni dönemin ilk Meclis Toplantısı yapıldı

Edremit’te yeni dönemin ilk Meclis Toplantısı yapıldı

Edremit Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan başkanlığında yapıldı. Meclis ihtisas komisyonlarının seçildiği toplantıda Başkan Arslan ile meclisteki CHP ve MHP grupları birlik beraberlik mesajları verdi.

31 Mart seçimlerinde Edremit Belediyesi’nde göreve seçilen Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve belediye meclis üyelerinin katılımı ile yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı. CHP ve MHP’li meclis üyelerinin katıldığı toplantıya izleyici olarak vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın başkanlık ettiği ilk toplantıda geçici divan katipliğini en genç üyeler Maruf Gündoğdu ve Hüseyin Güven üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda yapılan gizli oylama ile Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne CHP’li Ayhan Halil, Meclis 2. Başkan Vekilliği’ne CHP’li Davut Çengel, Meclis Divan Kâtipliğine CHP’li Hasan Güçlü Sakallı, Maruf Gündoğdu, Filiz Sırma Uluç, Belediye Encümen Üyeliğine CHP’li Namık Kemal Olurdağ, Davut Çengel, Özkan Saka seçildi. Meclis İhtisas Komisyonu üyeleri de gizli oylama ile belirlenirken Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın önerisi ile Belediye Meclisi’nde ilk kez Sokak Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Komisyonu kuruldu. Komisyon Üyeliklerine CHP’den Nezahat Salon, Davut Çengel ile MHP’li Sedat Osmanoğlu seçildi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, birlik ve beraberlik içinde ilçeye daha iyi hizmet edebilmek için çalışacaklarını belirterek  “Siyasi kimliğimizi bir kenara bırakıp, sadece Edremit’in geleceğini düşünerek çalışacağımız 5 yıllık süreçte alacağımız tüm kararların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Allah bizleri mahçup etmesin” dedi. MHP Grup Sözcüsü Murat Tuna’da birlik ve beraberlik içerisinde ilçeye başarılı hizmetle getirilmesi dileğinde bulundu.

Toplantı sonunda Başkan Arslan, izleyici olarak salonda bulunanlara söz vererek görüş ve önerilerini dinledi.

Toplantıyı CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Yaşar Karabulut, İYİ Parti Edremit İlçe Başkanı Mehmet Emin Karabulut ve çok sayıda vatandaş izledi.

 

About Post Author