Edremitliler Güre Bisiklet Yolu’na kavuşuyor

Edremitliler Güre Bisiklet Yolu’na kavuşuyor

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın göreve başlamasıyla Güre’nin çehresi değişmeye devam ediyor. Güre köy yolunun asfalt çalışmasının ardından, Güre Bisiklet Yolu Projesi hayata geçiriliyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın göreve gelmesinden sonra 30 yıldır yapılamayan Güre yolu sorunu çözüldü. Başkan Arslan ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz arasında ki karşılıklı işbirliği neticesinde ana yoldan Güre Merkez Mahallesi’ne kadar olan 2 bin 800 metrelik yol Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanmıştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlamanın tamamlanmasından sonra Edremit Belediyesi’de çevre düzenlemelerini için harekete geçti.

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından içerinde bisiklet ve yürüyüş yollarının yer aldığı çevre düzenlemelerinin ihale süreci tamamlandı. Çevre düzenlemeleri kapsamında hayata geçirilecek proje içerisinde, 2200 metrekare yürüyüş ve koşu yolu, 2200 metrekare bisiklet yolu yer alacak. Toplamda 100 bin metre yeşil alandan oluşacak projenin çalışmalarına önümüzdeki hafta içerisinde başlanacak.

About Post Author