Çukurova’da minikler hayvan dostları ile buluştu

Çukurova’da minikler hayvan dostları ile buluştu

Çukurova Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde öğrencilerin ziyaretine ev sahipliği yaptı. Sevgi dolu yüreklerin, patilerle buluşması hayli renkli ve duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu… İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yanı sıra, anaokulu öğrencilerinin de ziyaret ettiği barınakta çocuklar, hem eğlenceli hem de sevgi dolu dakikalar yaşadı. Özellikle de minik öğrencilerin, yavru köpeklerle ilk kez tanışması ve kucaklarına alıp sevmeye çalışması görülmeye değerdi. 24 Kasım İlköğretim okulu öğrencileri, yanlarında getirdikleri mamaları, elleriyle köpeklere yedirmeye çalışması sımsıcak görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Gün boyu öğretmenleriyle beraber gelen öğrencilerin ziyaretlerine kucak açan Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, her yılın bu haftalarında, takvimler 4 Ekim’i gösterdiğine Dünya Hayvanları Koruma gününde, hayvanseverlerin ve öğrencilerin ziyaretlerine sahne oluyor. Barınağa gelen öğrenciler, mutlu ve karınları sürekli doyan, tertemiz bir ortamda ve doğal yaşamlarına uygun şekilde yaşayan köpeklere sağlanan bu olanakları için Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ettiler.

“HAYVANLARI KORUMALIYIZ, ÇÜNKÜ ONLARINDA BİR CANI VAR”

Çukurova Belediyesi’nin Türkiye’nin sayılı örnek barınaklarından birisi olan Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanlarla buluşan ve renkli görüntülerin yaşandığı özel günde minik öğrenciler, sokaklarda yaşamaya çalışan kedi ve köpekler için abla ve abilerinden, amca ve teyzelerinden bir istekleri vardı, onların yaşaması için olanak vermelerini isteyen duyarlı öğrenciler “Hayvanların da korunmaya ihtiyacı var, çünkü insanlar zarar veriyor. Onlar da bir can taşıyor ve bize ihtiyaçları var” diyerek, büyüklerinin daha duyarlı davranmasını istediler…

Ayrıca barınakta öğrenciler ve veteriner hekimlerin sohbetleri ise görülmeye değerdi. Hayvanlar hakkında meraklı sorularını, uzman veterinerlerle konuşmalarında dile getiren öğrenciler, sorularıyla veterinerleri oldukça terletti. İlk defa köpeklerle yakından ilgilenme fırsatı bulan birçok öğrenci hayvan sevgisini yaşayarak öğrenme fırsatı buldu. Çoğu ilk kez ziyaret ettiği hayvan barınağından, memnun şekilde ayrılan öğrenciler, hayvan sevgisini ve içinde bulunduğumuz hayvanları koruma haftasına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için, ziyaretlerine hafta boyunca devam edecek.

About Post Author