Çanakkale Ziraat Odaları İl Kongresi gerçekleştirildi

Çanakkale Ziraat Odaları İl Kongresi, ilçe ziraat odalarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale Ziraat Odaları İl Kongresi, ilçe ziraat odalarının katılımlarıyla gerçekleştirildi. Çanakkale Ticaret Borsası’ nda gerçekleştirilen toplantıda konuşma yapan Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yeni bir döneme daha girdiğimiz şu günlerde, göreve başladığımız ilk günden beri olduğu gibi şimdide her zaman üreticilerimize en iyi hizmeti verebilmek, onların emeklerinin karşılığını alabilmeleri için arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Köyünde, tarlasında, bahçesinde çalışıp emek veren tüm çiftçilerimizin haklarını daima koruyacağız. Üreticilerimizin sorunlarının çözüme kavuşması için çalışacağız. Zaman zaman ortaya çıkabilecek bu sorunları ilgili yerlere ulaştırılmasını sağlayacağız. Son yıllarda üreticilerimiz en çok girdileri temin etme noktasında, maliyetlerin ağır olmasından kaynaklı sıkıntılar yaşamaktadır. Tarım sektörünün öneminin daha da arttığı şu günlerde, üretimin artırılması, maliyetlerin azaltılması için gerekli önlemlerin alınması üreticilerimize ciddi faydalar sağlayacaktır. Sektörde bulunan tedarikçiden finansçıya kadar herkesin üreticilerimizin yanında olması, onlara sahip çıkması gerekmektedir. Bugün buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan, kongremize katılım sağlayan herkesi saygıyla selamlıyorum. Kongremizin tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Karşılıklı görüşlerin ardından Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Biga Ziraat Odası Başkanı Mustafa Güray Ergün, Yenice Ziraat Odası Başkanı Fahrettin Özcan ve Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Çanakkale Ziraat Odaları İl Kongresi Temsilcisi seçildi.

About Post Author