Bisikletli Başkan: TUNÇ SOYER

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, makam aracının arkasına bisiklet taşınmasını sağlayan aparat taktırdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, seçim çalışmaları sırasında işe bisikletle gidip geleceğine dair yaptığı açıklama için harekete geçti. Seferihisar’ın önceki dönem belediye başkanı olduğu için evini henüz bu ilçeden kent merkezine taşımayan Soyer, yaklaşık 50 kilometrelik yolu makam aracıyla gidip geliyor.

Belediyeye bisikletle gidecek

Eşi Neptün Soyer’in kent merkezinde ev arayışlarına başladığını belirten Soyer, konut sorununu çözdükten sonra belediyeye bisikletle gitmeyi planladığını belirtti. Başkan Soyer, bu nedenle makam aracının arka kısmına bisiklet taşıyıcı aparat taktırdı.

Soyer’den “Bisiklet Kampı” Projesi

31 Mart yerel seçimleri öncesinde çalışmalarını sürdüren Tunç Soyer, o günlerde bisiklet tutkunlarıyla bir araya gelmişti. Üçkuyular İskelesi’nde toplanan bisikletlilere katılan Tunç Soyer, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden Konak İskelesi’ne kadar pedal çevimiş, bir yandan bisiklet sürerken, yol kenarında kendisini selamlayanlara da karşılık vermişti.

Bisiklet turu sırasında Konak Vapur İskelesi önüne gelindiğinde basın açıklaması yapan Tunç Soyer, İzmir’e dair projelerinden birini ilk kez duyurmuştu. Bisikletin kent için önemini vurgulayan Soyer, bisiklet tutkunları için zeytin ile bisiklet sporunun buluşmasını simgeleyen, ‘Olivelo’ ismini verdikleri projeyi hazırladıklarını söylemişti. Bisikleti hem ulaşım hem de spor için daha aktif kullanacaklarını anlatan Soyer, 500 dönüm üzerine kurulu, her türlü ihtiyacın karşılanacağı bisiklet kamp alanı oluşturacaklarını açıklamıştı.

 

Haber: Yağmur Tanyıldız

 

 

 

 

 

 

 

 

About Post Author