Başkan Mesut Ergin Yeni Sakarya İlkokulu’nun Açılışına Katıldı

Kemalpaşa Mahallesi Hüsnü Uğural Stadyumu yanındaki eski okul alanında, inşaatı tamamlanan Sakarya Ana Sınıfı ve Sakarya İlkokulu’nun açılışı yapıldı.

Açılışa Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Okul Müdürü Kudret Öztürk, Belediye meclis üyeleri Merih Arslan, Ali Jale, Serdat Tuç ve Mehmet Anıl Okyar,  daire amirleri, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin üyeleri, veliler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılış konuşmalarının ardından Huriye Kara yönetimindeki okulun halk oyunları öğrencileri sahne aldı. Protokol üyeleri daha sonra sınıfları gezdi ve öğrencilere kitap hediye etti.

Etkinlik sonunda görüşlerini belirten Başkan Mesut Ergin ‘’Bu tür modern okulların Ayvalık’ta sayısını artacağını ümit ediyoruz. Güzel yerlerde eğitim vermeye başladık. Eğitimi başka seviyeye getirmemiz gerekiyor Bu konuda Ayvalık Belediyesi de dahil olmak hepimize görev düşüyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum ’’ ifadelerini kullandı.

About Post Author