Ayvalık Mahalle Evleri projesinde hizmet başladı

Balıkesir Ayvalık’ta Ayvalık Mahalle Evleri projesinde hizmet verilmeye başlandı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve eşi Canan Ergin de projenin hizmet açılışına katıldı. Açılışta mahalle muhtarları da bulundu.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Belediye tarafından hayata kazandırılan Ayvalık Mahalle Evleri projesi açılışı 150 Evler ve Ali Çetinkaya Mahalle Evi 26 Eylül Çarşamba Günü saat 11.30’da Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Böylece projede hizmet verilmeye  de başlandı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve eşi Canan Ergin, 150 Evler Mahalle Muhtarı Yener Koşvar, Ali Çetinkaya Mahalle Muhtarı Halil Gencer, Fethiye Mahalle Muhtarı Harun Ziyansız, Hamdibey Mahalle Muhtarı Rafet Taşkara tarafından açılış kurdelesinin kesildiği törene Başkan Yardımcıları Ersan Bahar, Kurthan Gencel, Erkan Karasu, Kent Konseyi Başkanı Halil Çoşkun’un yanı sıra belediye çalışanları ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Başkan Ergin ‘’Mahalle Evi’ni Mahalleliye Emanet Edeceğiz’’

Açılış töreninde konuşan Başkan Ergin ‘’Adını biz Mahalle Evi olarak yazdık. Siz adına Halk Evi deyin, Semt Evi deyin, Mahalle Evi deyin. Önemli olan bir arada olmak, mahallede mahalleliyle birlikte olmak. Mahallenin ihtiyaçlarını önceliklerini, hep beraber mahalleliyle birlikte tespit etmek amacıyla burayı oluşturmak istedik. Diğer mahallelerde de arayışlarımız devam ediyor. Her mahallede kuracağımız mahalle evinin öncelikleri farklı olacak. Her mahallenin eksisi ve artısının farklı olduğunu düşünüyoruz. Bu iş gönüllülük esasına göre olacak. Mahalle Evi’ni mahalleliye emanet edeceğiz. Mahalle halkımız burayı ayakta tutacak. Yanına sosyal amaçlı yerlerimizi de yapacağız. Hayırlısı olsun. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum’’ dedi.

Mahalle evlerinde talebe göre sosyal amaçlı organizasyonlar ve eğitim amaçlı kursların açılacağı öğrenildi.

About Post Author