ASKİ çalışıyor, Adana’nın sorunları çözülüyor

ASKİ çalışıyor, Adana’nın sorunları çözülüyor

ASKİ, Zeydan Karalar’ın tesis ettiği yönetim anlayışıyla birlikte  kaynaklarını doğru kullanarak halka yoğun hizmet veriyor.

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), kentin yaşanabilirliğini ve vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmek için şehir merkezinde ve ilçelerde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın tesis ettiği yönetim ve çalışma anlayışına uygun hareket eden ASKİ; su ulaşmayan ve altyapısı olmayan yer bırakmamak için proje üretiyor, bu projelerde nüfus artış ve kentleşme hızını göz önünde bulunduruyor. Yaklaşık 40-50 yıl sonraki veriler baz alınarak hazırlanan projelerle Adana’nın geleceği planlanıyor.

Kent halkına sağlıklı, kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin etmek için Adana genelinde toplam 1867 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı inşa edildi. Eski asbest boruların değiştirilerek yerine daha dayanıklı ve sağlıklı yeni nesil borular döşenen bu çalışmalar sayesinde kayıp kaçak oluşmasının da önüne geçildi.

ALTYAPI SORUNU YAŞAYAN MAHALLE KALMAYACAK

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve gelmesiyle birlikte büyük yatırımları hayata geçiren ASKİ, toplam 300 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve yağmur suyu hattının yapımını tamamladı. Bu projeler dahilinde hiç altyapısı olmayan yerlere yeni hatlar inşa edilirken diğer yandan da sorun yaşanan bölgelere müdahale edildi.

Adana’da uzun yıllardır yaşanan ve günlük hayatı zorlaştıran su baskını sorununun çözülmesine öncelik veren ASKİ, ihtiyaç duyulan noktalarda yağmur suyu hatları inşa etti. Birleşik sistem çalışan kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının da ayrıştırılmasıyla birlikte şiddetli yağışlarda su baskınları oluşmasının önüne geçildi.

TASARRUF, HALKA HİZMETE DÖNÜŞÜYOR

Hayata geçirilen tüm projelerde kamu yararını gözeten ASKİ, kaynaklarını verimli kullanmaya da dikkat ediyor. Kiralama maliyeti yüksek olan 118 adet iş makinesini satın alma yöntemiyle kendi envanterine ekleyen ve kiralama bedeli üzerinden yapılan tasarruf sayesinde Adana için daha çok yatırım yapma olanağı bulan ASKİ, önümüzdeki süreçte Adana için yeni projeler üretmeye devam edecek.

About Post Author