ARDAHAN’DA FATURALARDA ‘KÖK’LÜ ŞİŞİRME!

ARDAHAN’DA FATURALARDA ‘KÖK’LÜ ŞİŞİRME!

CHP Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, projelerini hayata geçirmek için Ardahanlılardan biraz zaman istedi.

Ankara’da CHP’nin düzenlediği Başkanlar toplantısı ardından Ardahan’a dönen Başkan Demir, Belediyeye ait projeler hakkında uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

10 Yıllık Belediye Başkanlığı döneminde Belediyeyi rant kapısına çeviren, 30 araçtan 26’sını dışarıdan kiralayıp, aylık 200 bin TL’yi 5-6 kişiye aktardığı ortaya çıkan, arkasında 80 milyona yakın borç bırakan Faruk Köksoy’un bıraktığı enkazın ancak 1 yılda temizlenebileceğini ifade eden Başkan Faruk Demir, kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştireceği çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Geçmişte yapılan projelerin amacına uygun yapılmadığını belirten Demir, gerek projelerin yeri gerekse de harcanan paralarla yapılan projelerin olduğundan daha fazla gösterildiğini tespit ettik. Yani şişirilmiş birçok fatura var. İşin içinden çıkmak için Ardahan halkının biraz daha sabırlı olmasını istiyoruz” dedi.

TAŞ KESME VE KUM OCAĞI FAALİYETE GEÇECEK

Başkan Demir, “Seçimden önce vaat ettiğim projelerim hepsini gerçekleştireceğim. Bu konuda Ardahan halkından biraz zaman istiyorum. Şuan Belediyedeki enkazı temizlemeye çalışıyoruz. Bankalara ağır yüklü bir borç olduğu gibi milyonlarca lira faiz borcu birikmiş. 6 ay veya 1 yıl gibi bu enkazı temizlemek zorundayız. Mesela kiralık araç gibi bir uygulama var, bunu hemen kaldıracağım. Bazılarına süre bile verilmiş, süreleri bittiği an bu uygulamaya son vereceğim. Bu konuda kendi tasarrufumu kullanacağım. Ankara temaslarımda özellikle kiralık araç konusunda çalışmalar yaptım. Belediyeden tek kuruş çıkmadan hibe yoluyla araçlar getireceğiz ve kiralık araç dönemini kapatacağız. Yine Belediyeler Birliği,  İç Anadolu Belediyeler Birliği, İller Bankası ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la görüştüm. Uygulamaya koyacağımız projelerle ilgili dışarından getirdiğimiz şehir plancısının ortaya koyacağı raporun ardından çalışmalarımıza başlayacağız. Bunun yanında taş kesme ocağı ve kum ocağını faaliyete geçireceğiz. Şişli, Esenyurt ve Bakırköy Belediye Başkanlarını ziyaret edip kardeş şehir projesine imza atacağım. Bunun yanında çalışan kişileri de gözden geçireceğim. İş yapan insanlarla yolumuza devam edeceğiz. Tarzım bu, göreve gelen arkadaşlarımın icraatlarını göreceğim tek kıstasım var o da başarıdır” dedi.

HURDA ARAÇLAR GİDECEK, YENİLERİ GELECEK

Belediye Parkında hurda araçlarla ilgili bilgi veren Başkan Demir, “Parka; damperli kamyon ve paletli dozer var, ömürlerini tamamlamış bu araçlar kullanılmamaktadır. Yine trafiğe çıkması uygun olmayan pick-up, kamyonet, vidanjör var. 10 yıldır AKP’de olan Belediyenin loder, silindir, greyder, cenaze nakil aracı, mobil vinç ve binek otomobili bulunmamaktadır. 7 çöp kamyonun 6’sı zaten dışarından kiralanmış. Şimdi ilk işimiz belediyemize yeni sıfır araçlar getirtmek. Bunu hibe yoluyla çözeceğiz. Bu hurda araçları da elden çıkaracağız. Belediyemiz Ardahan halkına daha güzel hizmet verecek” diye konuştu.

ARDAHANLILARIN İSİMLERİ CADDE VE SOKAKLARA VERİLECEK

Başkan Faruk Demir, ayrıca Ardahan cadde ve sokaklarına Ardahan’a özgü isimlerin verileceğini belirtti.

Başta Ardahanlı hemşerimiz FOX Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk olmak üzere Ardahanlı siyasetçiler, Espender Korkmaz,  Mecit Doğru isimlerinin sokak ve caddelere verileceğini söyleyen Başkan Demir, “Ardahan’ımız için önem teşkil eden insanların isimlerini sokaklarda yaşatacağız” dedi.

 

Haber: Sezgin Uygar 

 

About Post Author