Yatağan, 5 gün boyunca festival coşkusu yaşayacak

Yatağan, 5 gün boyunca festival coşkusu yaşayacak

Yatağan Belediyesi tarafından düzenlenecek 19. Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, 21-25 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenecek, Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, 21 Haziran Çarşamba günü başlayacak.

Festival kapsamında, 21 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’da Yatağan Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayacak kortej yürüyüşü, Yatağan Belediyesi Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da son bulacakken, devamında Yatağan Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri gerçekleştirilecek.

Festivalin ikinci gününde, Göksel Doğançay’ın Yatağan Belediyesi Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da, üçüncü gününde Bilal Sonses’in, dördüncü gününde Ali Kınık’ın ve beşinci gününde İlyas Yalçıntaş’ın Kaya Köstepen Şehir Stadyumunda konserleri düzenlenecek.

Öte yandan festival süresince Başkomiser Süleyman Özcan Sokak ve Park Caddesi’nde panayır, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bahçesinde de lunapark kurulacak.

Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan Belediyesi olarak Yatağan’ı altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla güzelleştirmeye devam ettiklerini, bunun yanı sıra da kültür ve sanat etkinlikleriyle Yatağanlıların hoşça vakit geçirmesini sağladıklarını söyledi.

Beş gün boyunca sürecek festivale herkesi davet eden Başkan Toksöz, “Festivaller ve özel günlerde birçok etkinlik ve konser düzenliyoruz. Bu yıl da içeriği birbirinden güzel programlarla dolu bir festival hazırladık. Halk oyunları gösterileri, konserlerle taçlandırdığımız festivalimize herkesi bekliyoruz. Festivalimizin düzenlenmesinde katkı ve desteklerinden dolayı başta Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

About Post Author