Yantemur, kalabalık konvoyla ilçeyi turladı

Kars’ın Susuz ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Belediye Başkan Adayı Oğuz Yantemur uzun araç konvoyuyla ilçe turu attı. CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman ile CHP İl Başkanı Mustafa Aras, Susuz İlçe Başkanı Savaş Zariç’in de katıldığı konvoya gösterilen ilgi görülmeye değerdi.

Kars’ın Susuz İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Belediye Başkan Adayı Oğuz Yantemur uzun araç konvoyuyla ilçe turu attı. CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman ile CHP İl Başkanı Mustafa Aras, Susuz İlçe Başkanı Savaş Zariç’in de katıldığı konvoya gösterilen ilgi görülmeye değerdi.

Susuz içe girişinde toplanan 150’yi aşkın araç, adaya ait müzik ve kornalar eşliğinde ilçe merkezine giriş yaptı. İlçenin tüm mahalleri gezilerek bütün seçmenlere ulaşıldı. Vatandaşlar zaman zaman araçları durdurarak Yantemur’la kucaklaştı ve sevgi gösterilerinde bulundu. 7’den 70’e bir çok vatandaş Türk bayraklarıyla konvoyu karşıladı, oyunlar oynayarak sevinç gösterisinde bulundular. Gördüğü ilgi karşısında çok duygulandığını, sık sık gözlerinin dolduğunu söyleyen Yantemur, Susuz halkına teveccühleri için teşekkür etti.

Konvoyun ardından sevenleriyle birlikte ilçe merkezinde yürüyerek Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geçen Yantemur’u partililer omuzlarında taşındı. Meşalelerinde yakıldığı ilçe gezisinde “Başkan Oğuz” sloganları atıldı.

Seçim Koordinasyon Merkezi önünde toplanan kalabalığa teşekkür konuşması yapan Yantemur, “Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün konvoyda defalarca gözlerim doldu ağlayacak oldum. Gerçekten hepiniz beni çok onurlandırdınız. Sevgili yol arkadaşlarım burada yalan yok, burada rüşvet yok, burada istismar yok. Buraya gelen herkes gönlüyle geldi. Korkmayarak geldi. Yolda gördüğümüz bir çok vatandaşlarımız gizli saklı gönlümüzde. Bunları biliyoruz. İnşallah biz kazanacağız. Mart’ın sonu bahar” dedi.

Konuşması sık sık “Susuz Seninle Gurur Duyuyor”, “Susuz Seninle Güzel Olacak” sloganlarıyla kesilen Yantemur, “Susuz bizimle güzel olacak, birlikte yönetirsek güzel olacak. Sizlerde yönetim mekanizmalarında yer alırsanız güzel olacak. Sizlere danışırsak güzel olacak. Birlikte yönetirsek güzel olacak. Hepinize teşekkür ediyorum, sağ olun var olun” ifadelerine yer verdi.

CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman da Yantemur’a başarılar dileyerek, “Susuzluların gönlünde ne kadar da güzel yer edindiğinizi gördük ve çok mutlu olduk. Mart’ın sonu bahar diyor ve 1 Nisan’da başkanlık göreviniz şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.         

 

About Post Author