Vali Civelek 12. Uluslararası Yörük Türkmen Kültür Şenliğine Katıldı

Menteşe İlçesi Düzeyin Yaylasında düzenlenen şenliğe Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin ve Metin Ergun, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Türk Boyları Konfederasyon Başkanı Durhasan Koca, Yörük Obaları Dernek Başkanı Orhan Akcan, yörük türkmen dernek ve federasyonları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenlik alanında gün boyu güreşler, halk oyunları gösterileri, konserler gerçekleştirildi. Kıl çadırlarda yörük kültürünü yansıtan yöresel ürünler satışa sunuldu.

Yörük Türkmen Kültürünün Ülkemizin ve Anadolu coğrafyasının vazgeçilmez değerlerinden olduğunu belirten Vali Civelek, “Geçmişimizi bilmek, tarihimize sahip çıkmak, bizi biz yapan değerlerimizi korumak ve yeni nesillere aktarmak Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet ilkesiyle bu vatan topraklarında birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız için, güçlü aydınlık ülke geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır” dedi.

Konuşmaların ardından Yörük Türkmen Dernekleri ve Konfederasyonları tarafından halk oyunları gösterileri sergilendi

About Post Author