“Üreten Eller” tarımsal üretim yapanlarla buluştu

Ayvalık Belediyesi tarafından başlatılan kooperatifleşme hareketinde oluşturulan “Üreten Eller” çalışma grubu, Dünya Kooperatifçilik Günü’nde bamya üreticileri ile bir araya geldi.

Ayvalık Belediyesi öncülüğünde başlayan kooperatifleşme hareketinden doğan “Ayvalık Kooperatifleşiyor” hareketinin en aktif gruplarından biri olan “Üreten Eller” çalışma grubu, bir yandan eğitimlere devam ederken, bir yandan üretiminde ortaklaşacakları Ayvalık’a özgü ürünler üzerine çalışmalar yürütüyor. Çalışma grubu bu hedef doğrultusunda Altınova Mahallesi ve Akçapınar Köyü’nü ziyaret ederek üreticilerle buluştu.

Altınova’da bamya tarlasını ziyaret ederek üretimi hakkında bilgiler alan grup üyeleri, Akçapınar köy muhtarının daveti üzerine de bamya alım noktasına giderek, ayıklama öncesi yapılan çalışmaları gözlemledi. Köyde bamya işleyen kadınları da ziyaret eden grup üyeleri, özellikle bamya işleyen kadınların “destek olun, kooperatifleşelim” çağrısı üzerine en kısa sürede yeniden bir araya gelmek üzere sözleşerek köyden ayrıldı.

About Post Author