Uluslararası Kadın Yelken Haftası’nın sponsoru bu yıl Marmaris Belediyesi

Bu yıl 10. düzenlenen Uluslararası Yelken Haftası’nın sponsoru bu yılki sponsoru Marmaris Belediyesi oldu. 10. Uluslararası Kadın Yelken Haftası’nın ana konusu ise kadın ver erkek arasında fırsat eşitliği.

Marmaris merkezli Womens’ Sailing School ( Kadınlar Yelken Okulu), bu yıl 10.sunu düzenlediği, “Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası” etkinliğinde bu kez slogan,”Renkleri birleştirmek, Kadınları birleştirmek için Rengarenk Yelken Açıyoruz.” oldu.

5 tekne ile 25 kadın yelkenci

Marmaris Belediyesi ana sponsorluğunda, Netsel Marina çıkışlı gerçekleşen ve önceki yıllarda Meme Kanseri, Organ Bağışının Önemi, Kadına Şiddet, Çocuk İstismarı gibi konulara dikkat çeken, Marmarisli Neslihan Karayel’in kurduğu Womens’ Sailing School; bu yıl 10.sunu 14 – 21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği etkinlikte; Rusya, Belçika, Almanya, Hollanda, Amerika ve Türkiye’den 5 tekne ile 25 kadın yelkenci, bir hafta boyunca Hisarönü Körfezi koylarında yelken açtılar.

Aynı pozisyonda olan kadın ve erkeklerin fırsat eşitliği yok

Marmaris Yat Limanı Hayyam Restaurant’ta gerçekleşen gala yemeğinde söz alan Neslihan Karayel; aynı pozisyonda olan kadınlar ve erkeklerin fırsat eşitliğinin olmadığını vurgulayarak, özellikle çalışanlar için eşit ücret konusuna dikkat çekti. Dünyada ilk kez birkaç yıl önce sadece İzlanda’da aynı pozisyondaki kadın ve erkeğe eşit ücret verilmeye başlandığını belirten Karayel, “Çabamız kadınları özellikle kız çocuklarımızı güçlendirmek, fırsat eşitliğini sağlamak. Bu konuda öncelikli görev, biz kadınlara düşüyor. Dünyada bir değişim bekliyorsak, öncelikle kendimizden başlamalıyız.” dedi.

About Post Author