Tuzla’da En Güvenilir Aday Bülent Akköse

Tuzla’da En Güvenilir Aday Bülent Akköse

Bağımsız araştırma kuruluşu XSights’ın yaptığı araştırmaya göre ilçe olduğu günden bu yana 32 yıldır AK Parti’nin kalesi olan Tuzla’da Belediye Başkanlığı aday adayları arasında en güvenilir isim CHP’li Bülent Akköse oldu.

Katılımcılara, tanıdıkları adaylara duydukları güvenin sorulduğu araştırmada, Bülent Akköse’nin hem CHP’li aday adayları hem de AK Partili aday adayları arasında yüzde 51,4 ile en yüksek güven duyulan isim olduğu ortaya çıktı. Güven endeksinde Akköse’yi, yüzde 48,7 ile Ak Partili Şadi Yazıcı, yüzde 38,7 ile Ak Partili Talha Tayfur, yüzde 33,9 ile Ak Partili Serkan Bayram, yüzde 33,2 ile CHP’li Eren Ali Bingöl ve yüzde 27,3 ile CHP’li Hasan Uzunyayla izledi.

Pazar günü seçim olsa Akköse’ye destek yüzde 63,9 seviyesinde

Katılımcılara tanıdıkları adaylar üzerinden bu pazar bir yerel seçim olsa kime oy verecekleri sorulan araştırmada, kararsızların dağıtıldığı durumda Bülent Akköse’nin yüzde 63,9 ile hem AK Partili hem de CHP’li aday adayları içerisinde ilk sırada yer aldığı görüldü. Bülent Akköse’yi tanıdığını belirten her 5 kişiden yaklaşık 3’ü bu pazar bir yerel seçim olsa kendisine oy vereceğini belirtirken, kararsızların dağıtılmadığı durumda ise Bülent Akköse yüzde 54,5 ile yine ilk sırada yer aldı. CHP’li aday adayları içerisinde Bülent Akköse’nin en yakın takipçisi yüzde 44,1 ile Eren Ali Bingöl, AK Partili aday adayları içerisinde ise yüzde 59,5 ile Şadi Yazıcı oldu.

Tuzla’nın en önemli sorunları ulaşım, altyapı ve temizlik

Kamuoyu araştırması, Tuzla ilçesinin en önemli sorunlarının yüzde 40,9 ile ulaşım sorunları, yüzde 37,1 ile altyapı sorunları ve yüzde 32,4 ile temizlik sorunları olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre, bir Belediye Başkanı’nda aranan özellikler yüzde 42,6 ile “halkın sorunlarını dinlemesi”, yüzde 12,9 ile “eğitim düzeyi” ve yüzde 11,5 ile “girişken olması” olarak belirlendi.

Araştırmaya katılanlardan Bülent Akköse’yi tanıdığını söyleyenler, Akköse’yi “halkın içinden, emekçi, çalışkan, dürüst, pozitif ve ahlaklı” biri olarak gördüklerini belirttiler.

XSights araştırma kuruluşunun, 26 Kasım – 5 Aralık 2023 tarihleri arasında yaptığı “Tuzla 2024 Yerel Seçim” anketinde; katılımcılara Tuzla’nın en önemli sorunları, Belediye Başkanı’ndan beklentileri ve adaylara duydukları güven soruldu. Kamuoyu araştırmasına, tamamı Tuzla ilçesinde ikamet eden 18 yaş ve üzeri kişilerden toplam 2000 kişi katıldı.

About Post Author