Tataristan Cumhuriyeti’nden Özel Yetenekli Çocuklar Marmariste!

Tataristan Cumhuriyeti’nden Özel Yetenekli Çocuklar Marmariste!

Marmaris ve Tataristan’ın Nizhnekamsk şehirleri arasında yapılan kardeş şehir anlaşmasının ardından, endüstri ve sanayi şehri Nizhnekamsk’tan, geleceğin bilim adamları olmalarına kesin gözüyle bakılan ve bu kapsamda özel olarak yetiştirilen  Kvantorium Teknopark Enstitüsü öğrencileri tatil için Marmaris’e geldiler.

Marmaris ve Tataristan’ın Nizhnekamsk şehirleri arasında yapılan kardeş şehir anlaşmasının ardından,  Nizhnekamsk’taki Kvantorium Teknopark Enstitü öğrencileri tatil için Marmaris’e geldiler.

Marmaris ve Tataristan’ın Nizhnekamsk şehirleri arasında yapılan kardeş şehir anlaşmasının ardından, karşılıklı varılan mutabakat gereği, Tataristan Cumhuriyeti’nin endüstri ve sanayi şehri Nizhnekamsk’tan, geleceğin bilim adamları olmalarına kesin gözüyle bakılan ve bu kapsamda özel olarak yetiştirilen Kvantorium Teknopark Enstitüsü öğrencileri Anex Tour, Marmaris Belediye Başkanlığı ve YDA Dalaman Havalimanı’nın koordinasyonunda proje kapsamında Marmaris’e gelerek, 5 yıldızlı bir tesiste konaklamalarını yapmak üzere yerleştirildiler.

Öğrenciler 6 gün boyunca kardeş şehir Marmaris, bölgenin turistik bölgeleri, şehir turları ve okul ziyaretlerinde bulunacaklar.

Anex Tour Kontrat Müdürü Mustafa Özden, şunları söyledi:

“Başta Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Rustam MinnihanovveNizhnekamsk Belediye Başkanı Sayın Aidar Metshin ile yapılan görüşmelerin önemli bir parçası olan zeki, özel yetenekli öğrencilerin karşılıklı iki kardeş şehir arasında ziyaretler yaparak bölge ve okullarımızı tanımaları kapsamında bu gençler Marmaris’imize geldi. Amacımız bu iki özel şehrin hem eğitim, hem turizm ve kültürel bağlarının gelişmesine katkı sunmaktır.”

Sosyal Projeler Yapılacak

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ise süreç hakkında şu bilgileri verdi:

“Geçtiğimiz yıl Marmaris Belediyesi, Tataristan’ın petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nijnekamsk şehri ile işbirliği anlaşmasına imza attı. Nijnekamsk’taki Kvantorium Teknopark Enstitüsü öğrencileri Anex Tour, Marmaris Belediye Başkanlığı ve YDA Dalaman Havalimanı’nın koordinasyonunda proje kapsamında Marmaris’te misafir ediliyorlar.

Bu kapsamda Nijnekamsk’ta Dalaman Bölgesini tanıtmak amacıyla bir festival yaptık. Festivale katılım ve ilgi bizleri sevindirdi. Festival kapsamında Dalaman bölgesini tanıtmak amacıyla fotoğraf ve resim sergileri açıldı ve Türk müziği konserleri verildi.

Bu süreçte Nijnekamsk Belediyesi, bize her türlü desteği verdi. Önümüzdeki yıllarda karşılıklı olarak bir dizi sosyal proje daha hayata geçirilecek. Marmaris ve Nijnekamsk şehirleri arasında kalıcı bir işbirliği için çalışmalar devam ediyor.

Tataristan cunhurbaşkanı minnihanov un himayelerinde yapılan bu etkinliklerde süreçte yer alan ve büyük destek sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.”

About Post Author