SİYASET’TE VE DEVLET YÖNETİMİNDE LİYAKAT VE DURUŞ

SİYASET’TE VE DEVLET YÖNETİMİNDE LİYAKAT VE DURUŞ

Gözü Doymayan Siyasilerin At Gözlüğü, Egoistlikleri, Yatırımları ve Edindikleri Çevrelere Rağmen Yaşadıkları Kentlerde Bir Türlü Kendilerini İspatlayamayanlara Bir Hatırlatmak yapmak İsterim.

Yıllardır göçüp gitmiş, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi Kentlerde İş sahibi ve zenginlik sahibi olmuş fakat siyaset alanında kendilerini İspatlayamamış bazı insanlara bir mesaj vermek isterim: bırakın ilgili kentlerde yetişmiş nice değerler vardır, okumuş akademik kariyer yapmış ve memleketine hizmet etmek için heveslerini doruğa çıkarmış ve yerelde yaşayan genç dinamikler varken, ne yazık ki görgüsüzce hala dönüp dolaşıp gelip yalakalar cep harçlığı karşılığında yandaşlarla sokaklarda dolaşıyor ve bizden başka kimse yoktur, bir nevi bölge insanını aşağılayıcı edasıyla seçim geldi ben geldim çantacı aday profilleri ortalarda dolaşarak vatandaşların uykularını kaçırıyorlar.

Örnek vermek gerekirken büyükşehirlerdeki Milletvekili, Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Kimliği ile hemşehrilerine hizmet verirken, bazıları da Üç kuruşu Çantaya tıkayıp ver elini memleket yoluna koyulur seçim geldi yine ben geldim. Ayıplar olsun! Mangallar artık küllerle yanmıyor.

Çekilin torunlarınızın önünden sırada bekliyorlar ve heveslerini çürütmeyin.

2002 yılı Milletvekili Seçimleri önce Dönemin CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal: Duayen Ekonomist Prof. Dr. Esfender Korkmaz’a Teklif ederek, Kars ve ya Ardahan’dan Aday olunmasını istemiştir. Esfneder Hoca: bana yakışmaz ben 50 yılı aşkındır İstanbul’da yaşıyorum, işim ve çevrem burada gidip söz konusu bölgede yetişen ve yöresinin çilesini yaşayarak çeken insanların önünü kesmek bana yakışmaz ve bu demektir ki yaşadığım bölgede kendimi kanıtlayamamış ve sevilmemişimdir diyerek kabul etmedi.

N e yazık ki bazı siyaset sahnesinde yıllarca yenilgilere doymayan ve ilgili bölgelerde bir çivi çakmadıkları gibi yerleri ve barınakları bile olmayan bazı aday hayali ile yatıp kalkanlar, Vatandaşın yakasından düşmelidirler, yaşadıkları kentlerde aday olma şanslarını denesinler.

EĞİTİM DURUMU. Ülkemizde Toplamda 209 üniversite vardır. 131 devlet üniversitesi (11 teknik üniversite, 2 güzel sanatlar üniversitesi ve 1 yüksek teknoloji enstitüsünün yanı sıra Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Polis Akademisi ve Milli Savunma Üniversitesi) ve 75 vakıf üniversitesi bulunmaktadır.

YURT SORUNU YÜZÜNDEN 83. 000 CİVARINDA ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRAMAYIP EĞİTİMDEN MAHRUM KALDI.

Son zamanlarda yeniden ırkçılık tohum üreticileri türemiş Vay falanca Kürt, filanca Gürcü, Şu Laz- Filan Alevi’dir diye şarlatanlığı siyaset alanında propaganda malzemesi yapıyorlar. Dar kafalılar, şöyle ufkunuzu açın ve iyice araştırın. Amerika’yı yöneten bir dönem ABD devlet başkanı Müslüman bir aileden geldiğini dile getiren, HÜSEYİN BARAK OBAMA. Ailesi İran- Horasan Eyaletinden Anadolu’ya Maraş Vilayetinde yaşamış ve daha sonra Kenya’ya göç etmiş ve yaşam mücadelesi devamla Amerika’ya yerleşmiştir.  Dünya’nın büyük ülkelerinden biri olan Ülke’nin başkanı oluyor ve kimse demedi bu insan Müslüman’dır diye, maşallah Türkiye’de ırkçılık tavan yapmış ve pazarda kavun, karpuz, kuru fasulye misali siyasi malzeme yapıyorlar.  Neymiş Kemal Kılıçdaroğlu Alevi’dir diye. Sormak gerekmez mi ey ahkâm kesen Devleti yönetme tecrübe ve ahlakından nasibini alamayan pazarlamacı siyasetçiler, siz kendi cibilliyetinizi açıklayın belki dedelerinin adlarını dahi bilemeyeceklerdir.

Türkiye’de Mustafa Kemal Atatürk, ismet İnönü, Bülent Ecevit,  Kemal Kılıçdaroğlu Özverili, Başı Dik ve karnı Tok Bir Devlet Tecrübesi ve Ahlaki Olarak Tam bir Dürüstlük Abidesidir.

Bencilliği asla barındırmayan bir siyaset adamı ve bunun bir örneği; CHP’nin içinde büyüyen ve bugün parti aleyhine sokaklarda propaganda yapan muharrem ince’nin defalarca elinden tutup sahneye davet eden bir centilmenlik örneği ve hep bana Rabbena demeyen bir kişiliğe sahiptir.

Ayrımcı ve ötekileştirmekle nasıl bir iyilik yaptıklarını hesaplamıyorlar. Şapkalarını önlerine koymalıdırlar ve bu ayrımcı üst balkondan bakmayla merdiven altını görmezsiniz. Aklımızı başımıza devşirelim. Gerçek vatanseverliliğin çatısına dinamit koymayalım.

 

 

 

About Post Author