SİYASET’TE VE DEVLET YÖNETİMİNDE LİYAKAT VE DURUŞ

SİYASET’TE VE DEVLET YÖNETİMİNDE LİYAKAT VE DURUŞ

Yıllardır göçüp gitmiş, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi Kentlerde İş sahibi ve zenginlik sahibi olmuş fakat siyaset alanında kendilerini İspatlayamamış bazı insanlara bir mesaj vermek isterim: sınırlı sayıda bazıları ve Aytekin Kaya Hariç. Özellikle aday olup seyyar ikamet ederek seçim çalışmalarını yürütenlere bir mesaj vermek isterim.

Yaşamakta oldukları kentlerde neden alanlara çıkmayıp küçük kentlerde alanlara çıkılıyor.

Ne yazık ki görgüsüzce hala dönüp dolaşıp gelip sokaklarda dolaşıyor ve bizden başka kimse yoktur, bir nevi bölge insanını aşağılayıcı edasıyla seçim geldi ben geldim selamünaleyküm ortalarda dolaşarak vatandaşların uykularını kaçırıyorlar.

Örnek vermek gerekirken büyükşehirlerdeki Milletvekili, Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Kimliği ile hemşehrilerine hizmet verirken, bazıları da Üç kuruşu Çantaya tıkayıp ver elini memleket yoluna koyulur seçim geldi yine geldim. Ayıplar olsun! Mangallar artık küllerle yanmıyor.

Ayrıca kazanacak olan partiye tersi bir tablo yaşatmış oluyorlar çünkü aniden çıkıp gelen adayların diğer beklentileri olanları da farklı yerlere yönlendirmiş oluyorlar.

Kars ve Ardahan’lı hemşehrilerimize bir mesaj daha vermek isterim. Ankara, Kocaeli ve Balıkesir illerin dışında ulusal mecliste temsilcilerimizi göremedik ve kendi kendimizi gözden geçirmenin günü gelmiştir.

Çekilin torunlarınızın önünden sırada bekliyorlar, çekilin aradan.

Son zamanlarda yeniden ırkçılık tohum üreticileri türemiş Vay falanca Kürt, filanca Gürcü, Şu Laz- Zaza- Filan Alevi’dir diye şarlatanlığı siyaset alanında propaganda malzemesi yapıyorlar. Peki siz kimsiniz? Sanki tahta kafalılar, şöyle ufkunuzu açın ve iyice araştırın. Amerika’yı yöneten bir dönem ABD devlet başkanı Müslüman bir aileden geldiğini dile getiren, HÜSEYİN BARAK OBAMA. Ailesi İran- Horasan Eyaletinden Anadolu’ya Maraş Vilayetinde yaşamış ve daha sonra Kenya’ya göç etmiş ve yaşam mücadelesi devamla Amerika’ya yerleşmiştir.  Dünya’nın büyük ülkelerinden biri olan Ülke’nin başkanı oluyor ve kimse demedi bu insan Müslüman’dır diye, maşallah Türkiye’de ırkçılık tavan yapmış ve pazarda kavun, karpuz, kuru fasulye misali siyasi malzeme yapıyorlar.  Neymiş Kemal Kılıçdaroğlu Alevi’dir diye. Sormak gerekmez mi ey ahkâm kesen Devleti yönetme tecrübe ve ahlakından nasibini alamayan pazarlamacı siyasetçiler, siz kendi cibilliyetinizi açıklayın belki dedelerinin adlarını dahi bilemeyeceklerdir.

Türkiye’de Mustafa Kemal Atatürk, ismet İnönü, Bülent Ecevit,  Kemal Kılıçdaroğlu Özverili, Başı Dik ve karnı Tok Bir Devlet Tecrübesi ve Ahlaki Olarak Tam bir Dürüstlüğün sembolü çok mu görüyoruz.

Bencilliği asla barındırmayan bir siyaset adamı ve bunun bir örneği; CHP’nin içinde büyüyen ve bugün parti aleyhine sokaklarda propaganda yapan muharrem ince’nin defalarca elinden tutup sahneye davet eden bir centilmenlik örneği ve hep bana Rabbena demeyen bir yapıyı ortaya koymuş oldu.

Ayrımcı ve ötekileştirmekle nasıl bir iyilik yaptıklarını hesaplamıyorlar. Şapkalarını önlerine koymalıdırlar ve bu ayrımcı üst balkondan bakmayla merdiven altını görmezsiniz. Aklımızı başımıza devşirelim. Gerçek vatanseverliğisin çatısına dinamit koymayalım.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na özel Bir Mesaj: Mademki 3. Dönem Kriteri Getirdiniz, Hala 5- 6 Dönemdir Düğünde Halay Başı Yaptığınız Vekiller ve Çok Büyük Tepki Aldıklarını Size Ulaştırmaya Ayakları Kira m İstiyor. Muharrem İnce Yıllarca Yalova Halkını Bıktırdı, Kendi Köyünde Oy İflas Bayrağını Astı, Yetmedi Geldi İki defa genel başkanlığa Aday Oldu, Doyurmadı Kemal Bey, Elinden Tuttu Buyur Cumhurbaşkanımız Ol Dedi ve Tümden Kayboldu, Ertesi Günü Tekrar Geldi Partinin Önüne Adaylık Çadırı Kurdu Yeniden Adayım Dedi, Yemezler Artık Gitti Derenin Diğer Tarafına Memleketi Kurtaracak Partiyi Kurdu, Cumhurbaşkanı Adayı Oldu ve Yine Yumurtanın Rengi Yine Aynı. İsa- Musa Artık Dinlemiyor. Haydi Abbas.

Ayrıca: Kimisi Belediye Başkanı- Eşi Milletvekili, Zarar Vermekten Başka Hiçbir Özelliği Yoktur. Parti Buradan Çok Daha Erimeye Doğru Gidiyor.

Lütfen Sayın. Genel Başkanım…

 

Saygılarımla

Hüsnü Bediroğlu

 

 

About Post Author