Siyaset Tabelaya Düştü!

Siyaset Tabelaya Düştü!

Son yıllarda siyasi partilerin sınırsızca çoğalması sözde şikâyetçi oldukları iktidarların değirmenine su taşımaktan başka bir anlamını göremiyoruz.

2020 Yılı içerisinde kurulan siyasi partilerin çoğunun il ve ilçelerde yeterli örgütlenmeleri ise tam bir muamma, Liderlerin bazıları çeşitli partilere girip çıkanların profiline sükseli hareketlerle insanları siyasetten soğuttuklarına dikkatlice bakıldığında vatandaşı çantada keklik sanıyorlar, cep harçlıklarıyla kul olan birkaç yardakçı dışında halktan hiç karşılığı olacak gibi değil.

Yerel seçimler geldiğinde büyük partilerin kapısını aşındırıp adaylaşmak için her türlü hülleye başvurup kendilerini gündemde tutma pahasına saha inerler, seçim bittiğinde tekrar pusuya yatarlar ve gelecekte hangi partinin yıldızı parlıyorsa orada limana yanaşırlar ve böylesi tipleri memleket ve millete hizmet gibi asla programları yoktur sadece göstermelik afişlerindeki sloganlarla garibanları peşlerinde koştururlar, hele bir iki şarkı uydururlarsa gel keyfim gel.

Hangi partiden kaç oy alabilirsem adımı adaylık tarihine geçsin yeter.

Ülkenin ekonomik, sosyal ve siyasal konularında bihaber olarak sadece kendi egolarını tatmin ve vatandaşın gözünde hoş görünmekten başka bir anlam ifade etmez,

Biraz ehli vicdan olmak lazım, bugünün gençliği artık kanmıyor, ülke tarihinin en zorlu dönemecinden geçen z kuşağı olarak tabir edilen jenerasyon açlıktan doymuş durumdadır.

Bakın şimdi 2020 yılı içerisinde kurulan partilerin listesine bakın kimlerdir ve geçmişteki ayak izleri nereden bugünlere gelmişler. Bunun birincil sebeplerinden biri de parti içi fikir özgürlüğünün sınırlandırılmasıdır. Lider sultasının baskısından kurtulamamalarından kaynaklı farklı arayışlar içerisine girme zorunluluğunu doğuruyor. Bu anlamda söz konusu liderlerin de kendilerini yoklamaları ve özeleştirilerini yapmalıdırlar. Hiç kimse, hiçbir lider vazgeçilmez değildir.

  1. Tane Yeni Siyasi Parti.

Vatandaş, Temiz Topluma Hizmet Edecek Temiz Figürler Arıyor. Lütfen Dalga Geçmeyin.

Sağlıklı ve Huzurlu Günler Dileğiyle…

KENT HAYAT MEDYA EKİBİ.