Seyhan Belediye Başkanı Akay makam odasını unuttu

Adana Seyhan Belediye Başkanı Akif  Kemal Akay, mahalle muhtarlarını tek tek gezerek yurttaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor. Göreve geldiği ilk günden bu yana sürekli halkla iç içe olan Seyhan Belediye Başkanı Akay adeta makam odasını unuttu. Adana Seyhan Belediye Başkanı Akay; Gülpınar, Yeşilyuva, Mirzaçelebi, Gülbahçes, ve Barbaros Mahallesi’ni ziyaret edip muhtarla görüştü, halkın sorunlarını dinledi.

Göreve geldiği günden itibaren kurumsal çalışmalar dışında sürekli halkla iç içe olan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Gülpınar, Yeşilyuva, Mirzaçelebi, Gülbahçesi ve Barbaros Mahallelerini ziyaret ederek, Muhtarları dinledi ve halkla kucaklaştı.

Başkan Akay mahalle muhtarlarını ayrı ayrı ziyaret etti 

Başkan Akay, teknik ekibin de katıldığı ziyaretlerin ilkini Gülpınar ve Yeşilyuva Mahallelerine yaptı. Gülpınar Mahalle Muhtarı Tahir Yesin ve Yeşilyuva Mahalle Muhtarı Ali Bölükbaşı ile görüşen Başkan Akay, parklarda inceleme yaptı. Mahalle aralarında dolaşarak esnafa “hayırlı işler” temennisini dile getiren vatandaşla sohbet eden Başkan Akay daha sonra Mirzaçelebi, Gülbahçesi ve Barbaros Mahallelerine geçti.

Kaliteli yaşam için hizmet standartları yükseltiliyor

Gülbahçesi Mahalle Muhtarı Cengiz Aslan, Mirzaçelebi Mahalle Muhtarı Doğan Doğramacı ve Barbaros Mahalle Muhtarı Abdul Baki Aybay’ı ayrı ayrı ziyaret eden Başkan Akay talepleri dinledi. Mahalle Muhtarlarıyla parkları ve Belediye hizmetlerini ilgilendiren alanları inceleyen Başkan Akay, yaşam standartlarının arttırılması için hizmet kalitesinin iyileştirilmesi için talimatlar verdi. Ziyaretlerde Başkan Akay’a halkın, özellikle çocukların ilgisi görülmeye değerdi.

“Yeşil hassasiyeti”

Başkan Akay Mahallelerde yaptığı incelemelerde parklarda taş değil, yeşil alanların daha çok olması konusunda teknik ekibe talimat verdi. Akay parklarda, kullanılan zorunlu alanlar dışında taş alanların kaldırılarak yeşil alana dönüştürülmesini istedi. Ayrıca, halkın yeşil alanlardan daha fazla faydalanabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması talimatını verdi. Mahalle Muhtarları, kendilerini ziyaret edip, halkın sorunlarını yerinde tespit ederek çözümü konusunda talimatlar veren Başkan Akay’a teşekkür ettiler.

About Post Author