Şahsiyet Akademisi Karakterli ve Şahsiyetli Gençler Yetiştirmeyi Hedefliyor

Şahsiyet Akademisi Karakterli ve Şahsiyetli Gençler Yetiştirmeyi Hedefliyor

Ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilere yönelik olarak hayata geçirilen ve gençlerin ufuklarını genişletmeyi, ideal, feraset ve güçlü kişilik sahibi bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan Şahsiyet Akademisi faaliyetlerini sürdürüyor. Bu program, öğrencilerin 4 yıl boyunca okul dışında geçirdikleri zamanı etkili bir şekilde değerlendirmelerini ve toplumun bir adım önünde duran bireyler olmalarını hedefliyor.

Uzun yıllara dayanan Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkan 4 Sütunlu Gelişim Programı metodu ile gençlerin fiziksel, zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan bir yaklaşım, Şahsiyet Akademisi’nin temelini oluşturuyor. Bu program, gençlerin sağlıklı hayat alışkanlıkları edinmelerini, bilimsel çalışmalara katılmalarını, ruhsal ve ahlaki değerleri kazanmalarını, sosyal becerilerini geliştirmelerini amaçlıyor.

Şahsiyet Akademisi bünyesinde yer alan alt akademi ve atölyeler, gençlerin farklı yönlerini geliştirmeyi hedefliyor. Şahsiyet Mektebi, Mahiriz Atölyeleri, Gençlik Teams, Kardeşlik ve İhya Akademisi gibi alanlarda gençlere çeşitli imkânlar sunularak, kendilerini gerçekleştirmelerine destek olunuyor.

Şahsiyet Akademisi’nde 4 yıl boyunca eğitim alan öğrenciler; İslami ilimlerde temel eğitimler almanın yanı sıra en az bir yabancı dil öğrenme fırsatına sahip oluyor, Kur’an-ı Kerim üzerine eğitimler alıyor ve 160 kitap okuma, 50 eseri müzakere etme gibi hedeflere ulaşma imkânına sahip oluyor.

Program ile ilgili konuşan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Şahsiyet Akademisi Müdürü Ali Afşeören; “Hiç şüphesiz insanlar karakter ve şahsiyete hayran olur, karakter ve şahsiyetin peşinden giderler.” sözünden hareketle kurulan Şahsiyet Akademimiz lise seviyesindeki öğrencilere hizmet verme amaçlı kurulmuş örnek ve öncü bir projedir. Bugüne kadar Akademimizde 200’e yakın mezun verdik ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında da büyük bir ilgi var. Başta gençlerimizin ve değerli ailelerinin bizlere gösterdiği teveccüh ile devam ettiğimiz projemizde gençlerimizin gelişimine katkı sağlamanın geleceğimiz için çok önemli olduğunu düşünüyor ve Şahsiyet Akademisi’ndeki yapılanmamızı, müfredatları mızı ve imkânlarımızı her geçen gün güçlendirip, gençlerimizin farklı alanlarda kendilerini geliştirmeleri adına onlara destek olmaya gayret gösteriyoruz. Programımız sağlıklı bir zihin, ruh ve beden gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda ahlakı ve değerleri merkeze alarak gençlerin özgüven, öz farkındalık ve öz düzenleme becerilerine katkı sağlayacak bir gelişim modeli ortaya çıkarıyor.” şeklinde konuştu.

About Post Author