POSTACI YÜRÜYÜŞ YARIŞMASI FİNALİ BALIKESİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

POSTACI YÜRÜYÜŞ YARIŞMASI FİNALİ BALIKESİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

PTT AŞ tarafından bu yıl 51’incisi organize edilen Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali, Balıkesir’de gerçekleştirildi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bankacılık, posta, lojistik, kargo ve e-ticaret gibi birçok sektörde müşterilerine hizmet sunan PTT AŞ, bu hizmet kollarının dışında sportif alanlarda yürüttüğü faaliyetlerle de adından söz ettirmeye devam ediyor.

70 SPORCU DERECEYE GİREBİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ

PTT AŞ personeli, bu yıl 51’incisi düzenlenen Postacı Yürüyüş Yarışması kapsamında ülkemizin 7 bölgesinde düzenlenen yarışmalara katılım sağladı. Bölge elemelerinde 366 personel ter dökerken elemelerde başarılı olan 70 personel, Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. Balıkesir’de düzenlenen final yarışmasında ise kadınlarda ve erkeklerde dereceye giren sporcular belli oldu.

51. Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali öncesinde düzenlenen açılış etkinliklerine PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten ile birlikte Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Vali Yardımcısı İrfan Demiröz ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey katıldı.  Türkiye Finali’nin, Balıkesir’de düzenleniyor olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülten, Balıkesir’in kültürel değerleri ve eşsiz doğasıyla insanı kendisine hayran bıraktığını vurguladı. Konuşmasının devamında PTT’nin her zaman daha iyiyi hedeflediğini ve bu bilinçle çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Hakan Gülten, PTT’nin pandemi, deprem gibi zor zamanlarda üstlendiği role de değindi. PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Postacı Yürüyüş Yarışması’nda yaptığı konuşmasında “PTT bünyesinde çalışan dağıtıcı arkadaşlarımız günlük en az 15 km yol katediyorlar. Dağıtıcı arkadaşlarımızın toplam katettiği mesafe ise bir günde 380 bin km’yi aşıyor ve bu mesafe Dünya ile Ay arasındaki mesafeye eşittir. Bu özverili çalışmalarımız ile biz, dünyanın neresinden olursa olsun bize teslim edilen her gönderinin vatandaşlarımıza ulaştırılmasını sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Final yarışması sonucuna göre; erkeklerde PTT Aksaray Başmüdürlüğü’nden Kadir Çolak birinci, PTT İzmir Başmüdürlüğü’nden Barış Çankır ikinci, PTT Trabzon Başmüdürlüğü’nden Kadir Öztürk üçüncü oldu. Kadınlarda ise PTT İzmir Başmüdürlüğü’nden Gülşen Çerçi birinciliği, PTT AŞ Genel Müdürlüğü’nden Nermin Arslanoğlu ikinciliği ve Gülay Kalıç ise üçüncülüğü elde etti.

PTT AŞ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GÜLTEN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, 51. Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali Ödül Töreni kapsamında da bir konuşma gerçekleştirdi. PTT AŞ’nin spora verdiği desteğe vurgu yapan Hakan Gülten “1981 yılından günümüze, katıldığımız Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması, spora verdiğimiz önemin örneklerinden yalnızca biridir. Bu vesileyle bugün gerçekleşen 2023 yılı Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali’nde dereceye giren sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyor, Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışmasında da tüm arkadaşlarımızın aynı gayreti göstereceklerine, ülkemizi ve Şirketimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inandığımı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZ BALKAN ÜLKELERİ POSTACI YÜRÜYÜŞ YARIŞMASINDA TEMSİL EDİLECEK 

 

Final yarışmasında dereceye giren 8 sporcumuz, 7 ülkeden 50 sporcunun yarışacağı Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışmasına katılacak ve ülkemizi temsil edecekler.

ÖDÜL TÖRENİNİN ARDINDAN BALIKESİR’DE YENİ KONSEPTLİ İŞ YERİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yürüyüş yarışması ve ödül töreni programlarının ardından Balıkesir PTT Başmüdürlüğü bünyesinde hizmete başlayan yeni iş yerinin açılışı gerçekleştirildi.

PTT’nin teknolojik dönüşüm hamlelerine vurgu yapan PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Balıkesir’de açılan yeni konseptli iş yeri için şu ifadeleri kullandı:

“182 yıldır sunduğumuz birçok hizmet ile vatandaşlarımızın yanında olduk. Bugün de burada Balıkesir’deki hizmetlerimize değer katacağına inandığımız yeni iş yerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. 1840 yılından itibaren Teşkilat olarak ülkemizin dört bir yanında veriyoruz. İletişim teknolojilerinin birçoğunu da ülkemize biz kazandırdık. Teşkilatımız ilk telgrafın çekilmesi, ilk telefon hizmeti, ilk internet hatta ilk uydu ve ilk radyo yayınında önemli roller üstlenmiştir.

İş yeri ağımızın vatandaşlarımıza ulaşması ve çağın şartlarına göre hizmet vermesi çok önemli. Yeni konsept iş yerimizde hem posta tarafını hem banka tarafındaki gişeleri kısacası iş yerimizi tamamıyla yeniledik. Yeni konsept iş yerlerimizi birçok ilimizde de yaymaya çalışıyoruz. Yatırım planlamalarımız dahilinde bu dönüşümleri gerçekleştireceğiz. 4 binin üzerinde iş yerimizle her zaman vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. “

 

 

About Post Author