NURİ VATAN, SEVENLERİNİN OMUZLARINDA EBEDİYETE UĞURLANDI

NURİ VATAN, SEVENLERİNİN OMUZLARINDA EBEDİYETE UĞURLANDI

Vatan Bilgisayarın Kurucu Babası Osman Nuri VATAN, (93) Yaşında Yaşama Veda Ederek, Zincirlikuyu Mezarlığı Camiinde Kılınan İkindi Namazı Müteakip Zincirlikuyu’da Aile Kabristanına Defnedildi.

Türkiye’nin İlk Yerli Elektronik Markasını hayata geçirerek yüzlerce mağazalar zinciri ile ülke sathında bilgisayar ve diğer elektronik ürünlerin kombinesini kazandıran hayırseverliğiyle tanınan Osman Nuri Vatan eğitim gönüllüsü bir değerdi. Kars, Ardahan, Iğdır Eğitim ve Kalkınma Vakfında uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği ve her dönem onlarca öğrenciye burs verdi, geçen yıl Ardahan’da Belediye’ye Baba’dan kalma binasını bağışladı ve belediye Başkanı. Faruk Demir, Nuri Vatan Adını vererek Kültür müzesini hizmete açtı.

Osman Nuri Vatan’ın Cenazesi şiddetli yağmura rağmen binlerce sevenleri arasında tam bir izdiham yaşandı.

Cenaze törenine katılanlar arasında Ardahan Eski Valisi Selim Cebiroğlu ve Aynı Dönem Başsacısı Cemil Akdeniz, Belediye Başkanı Faruk Demir. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Kars, Ardahan, Iğdır Eğitim ve Kalkınma Vakfı, Dönemsel Başkanları, İsmail Aytemiz, Cihangir Güngör, İskender Bozdemir, Sabri Yiğit, Turan Çelik ve Ekrem Tanyıldız, Başkan yardımcıları Abdullah Akbulak, Celal Uygur, Hüsnü Bediroğlu, İş insanları, Derviş Deli, Gürsel İlgüz, Av. Naci Artıışık, Worldtürk Tv. Marmara Bölge Koordinatörü, Mehmet Erdağı ve Binlerce Hemşehri ve Vatan Bilgisayar Bayileri bir araya geldi. Oğlu Hasan Vatan ve Ailesine tören boyunca başsağlığı için uzun bir sıra oluşturularak ailenin acısını paylaştılar. Taziye dileklerini çelenk göndererek iletenler Prof. Dr. Esfender Korkmaz, ve yüzlerce Dost, Heşehrilerin Çelenkleri yer aldı.

 

About Post Author