NAİF ALİBEYOĞLU ADAYLIK BAŞVURUMU YAPTIM. YAĞMURA RAĞMEN YOĞUN KATILIM İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

NAİF ALİBEYOĞLU ADAYLIK BAŞVURUMU YAPTIM. YAĞMURA RAĞMEN YOĞUN KATILIM İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Kars Eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, CHP’den 2024 Yerel Seçimlerinde Kars İl Belediye Başkanlığı İçin Kolları Sıvadığını ve Önümüzdeki seçim Ülkemizin ve Kentimizin geleceğini belirleyecek önemdedir. Geleceğimizi kazanmak için gerekli olan bilimle beslenen akıl, deneyim ve kararlılıktır. Kararlıyız.

Bugün ‘bizden olanı’ aşıp ‘bizimle’ ve ‘birlikte’ kavramlarına ulaşmalıyız.

Bizler geçmişte olduğu gibi farklılıklarımızı bir kenara bırakıp birlikte yönetecek denli çok seviyoruz bu kenti. Olmazları oldurmayı, umut olmayı başarmadık mı? Kendimize güveniyoruz. Çünkü mayamızda, emek, sevgi, hoşgörü var. Kadrolarımız hazır… Projelerimiz hazır… Biz hazırız.

Başarmak istiyorsak partimizdeki değişim sürmeli;  bizi temsil edecek adaylarımızı kapı arkası, kapı arası görüşmelerde belirlemekten kurtulmalı; partililerimize ve bu Şehirde yaşayan herkese, hemşehrilerimize sormalıyız.

 

Bu sokaklar, bu şehir, bunca sorun çözüm beklerken hepimize önemli görevler düşmekte,

Bizler bugünden yarına her zaman buradayız. 

İnsan doğduğu, büyüdüğü şehri seçemiyor. Kabulleniyor ve seviyor. Oysa bir kent sizi seçiyorsa sorumluluğunuz bir ömür boyu sürüyor. Başkanlığım döneminde yaptıklarımız unutulmaz izler bıraktı ve Kars uzun yılların olumsuzluklarını önemli ölçüde aştı… Başarı ve saygınlıkla anılır oldu; umut oldu…

Sonrasını hep birlikte yaşadık.  Özetle; Karsımız kaybeden oldu. Bu durumdan hepimiz sorumluyuz. Görüldü ki yanlış seçimler doğru sonuçlar doğurmuyor…

Alibeyoğlu, WorldTürk Tv. Yönetim Kurulu Başkanı. Adem Erdağı’ya Hedefindeki Projelerini Anlattı.

Bugün emeğimizle, geleceğimizle, hayatlarımızla oynuyorlar…

Çöken ekonomimizle büyük göç devam ediyor, işsizlik, gelecek kaygısı sıradanlaşmış, umutsuzluk ekmeğimize katık olmuş durumda. Sosyal ve Kültürel etkinlikler kentimizi çoktan terk etmiş, sportif başarılar uğramaz olmuş. Karssporumuz 1.Lige çıkmak üzereyken hangi noktaya geldi.

Çocuklarımız, gençlerimiz önünde boynumuz eğik…

Uzun uzun anlatmaya sözcüklerin bile nefesi yetmiyor ve biliyoruz ki;

Çözüm bizde, çözüm ellerimizde…

Bu yüzden Partim CHP ‘den  Adaylık başvurumu yapıyorum.

KADINLAR VE GENÇLİK BİRLİKTE YENİDEN YENİDEN YARATACAĞIZ. DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BAŞARACAĞIZ. HEPİNİZİ HEPİMİZ ADINA GÖREVE ÇAĞIRIYORUM.  BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ.

Saygılarımla…

ÖZGEÇMİŞ;

Kars’ta doğdu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü, ayrıca Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi SİYO mezunudur. Bir bankada ve Kooperatifler Genel Müdürlüğü’nde çalıştı. 1993 yılında Kars’ın ilk ve tek yerel televizyonu olan Serhat TV’yi ve Radyo Serhat’ı kurdu(devam ediyor).

Tümay Dershaneleri’nin Kars ve Iğdır şubesini açtı ve Kavram Dershaneleri’nin Kars şubesini devraldı. Bu dershanelerden yüzlerce öğrenci üniversitelere kazandırıldı. Kars’ta yıllar sonra il merkezinin tek sineması olan Kars Şehir Sineması’nı açtı. Çiftçilik, besicilik, elektronik parça satıcılığı, ,bilardo salonu, cafe ve müzikhol, düğün salonu, fotoğraf stüdyo ve laboratuvarı vb, işletmeciliği yaptı. TEMA Vakfı, Turizm Derneği üyeliği, Karsspor yöneticiliği yaptı. Kars ve Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı Kurucu başkan vekili oldu.

1999 yılı yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçildi.

1999-2009 yılları arasında iki dönem Kars Belediye Başkanlığı yaptı. “Satılık Şehir Kars”ta önce altyapıdan başlayarak 3/5 yapılmamış kanalizasyon şebekesini tamamladı, kentin  hemen bütün yollarını yaptırdı, kent merkezinin kaldırımlarını (Ruslardan sonra) ilk kez doğal taştan yaptırdı. Çerme içme suyunu getirdi. Onlarca park; bu parklara halkın dinleneceği Kayabaşı Kafe, Anıt Kafe (Anıtla beraber yıktırıldı).Bistro  Kafe (şimdi Gaziler Derneği), Aytemiz Parkı Kafe vb, kafeler, bahçe ve çocuk oyun alanlarını yaptırdı. Kentin çeşitli bölgelerine havuz ve şelaleler yaptırdı. Heykeller diktirdi.

Kentin girişlerini bulvarlar yaptırdı. Belediyeye yüzden fazla araç, ekipman aldı. Ağaç sökme-dikme aracı alarak şehrin hemen bütün girişlerini ağaçlandırdı.

Kentteki bütün mezarlıkların, bütün camilerin, bütün okulların çevre düzenlemesini yaptırdı. Bütün camilerin taleplerine cevap verdi, yakacak ihtiyacını karşıladı. Bütün okulların taleplerini karşıladı. Milli bayramlarda; anaokulundan lise  son sınıflara kadar bütün öğrencilere hediyeler veriyor, çocuklar çocukluğunu yaşasın istiyordu. Başta Üniversite olmak üzere bütün kurumların taleplerini karşılıyor Kars’ı her yönüyle cazibe merkezi yapmayı hedefliyordu. Kentin İmar Planını, Koruma İmar Planını, imar 18 uygulaması yaptırdı. Tarihi dokunun bulunduğu bölgeyi Kentsel Sit Alanı ilan ettirdi. Onlarca yapıyı restore ettirdi.

Toptancı Sebze ve Meyve Halini, Kapalı Semt Pazarı’nı yaptırdı. Halk Ekmek Fabrikasını kurdu. Beton Santrali, Kum Eleme Ocağı, Asfalt Şantiyesini yeni satın aldığı 250 bin m2 lik alana kurdu. Katlı Otopark, yeni Belediye Hizmet Binasını yaptırdı, Kent  Konseyi Binası (şimdi Gümrük Müdürlüğü Binası), Aynalı Köşk, Kadın Dayanışma Merkezi (GAMP Konağı karşı köşedeki), Namık Kemal’in Evi(sadece yıkık bir duvarı kalmıştı), yıkılmış hamamlar; Topçuoğlu Hamamı’nı satınaldı restore ettirdi, Mazlumağa Hamamı’nı satınaldı (restoresi dönemi bitince yarım kaldı. Yıllar sonra Valilikçe tamamlandı.) Ve birçok tarihi binayı restore ettirdi. Kale’nin onarımı, Dereiçi’nden Kalenin arka yolunu ve ön yolu yaptırdı. Celalbaba Türbesi’nin onarımı, topun kaidesi yapıldı, Kaleye su şebekesi çekildi.

Eski Şehir Sineması’nın aradaki Başkanlık Konutuna taşınmadı kadınlarımız için halı dokuma, el işi vb. çalışma atölyesi yapıldı

Sukapı ve Kale çevresini gecekondulardan arındırarak bu bölge sakinlerini TOKİ den satın aldığı 351 konuta tek kuruş almadan konut sahibi ettirdi.

Döneminde başlatılan yeni Otogar ve Çöp Arıtma İnşaatı durduruldu, yarım kaldı.

Karsspor fahri başkanı oldu Yönetici, futbolcu ve taraftarlarla beraber Karssporu amatör ligden 2.ligin en üst sırasına taşıdı (Ancak döneminden sonra maalesef yeniden amatör lige düştü). Karsspor tesislerini yaptırdı. İsmail Aytemiz’e Spor ve Sergi Sarayı’nı yaptırdı. Bale, buz pateni kursları başlatıldı. atlı cirit, kayak, boks vb spor dallarında takımlar kurup destekler verdi.

İlk defa Ulusal ve Uluslararası Festivaller düzenlendi.

Uluslararası Kafkas Kültürleri Festivali’ne elliden fazla ülke katılıyordu. Uluslararası Altın Kaz Film Festivali’ne yüzlerce ulusal ve uluslararası oyuncu, eleştirmen, senarist ve yönetmen katılıyordu.

Uluslararası Murat Çobanoğlu Aşıklar Bayramı gibi birçok  etkinliğin yanısıra, hemen her hafta ulusal ve uluslararası sergi vb. yapıldığı Kars Sanat Merkezi’ni açtı. Burada; resim, heykel, fotoğraf vb. Çalışma atölyeleri başlatıldı. Belediye Tiyatrosu’nu  kurdu. Kars Belediye Şehir Sineması’nı açtı.

Döneminde Kars;

Marka Şehir

Kadın Dostu Kent

Kentler Çocuklarındır

ilan edildi.

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ KURUCU BAŞKAN VEKİLİ VE ENCÜMENİ

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ KURUCUSU VE ENCÜMENİ

DÜNYA KENTLER BİRLİĞİ UCLG KURUCU ÜYESİ

MERKEZİ SİCİLYA’DA OLAN AKDENİZ ÜLKELERİ YEREL YÖNETİMLER -COPPEM- ÜYESİ HABİTAT-INTA- DÜNYA KENTSEL KALKINMA ÖRGÜTÜ ÜYESİ

MAYOR OF PEACE- DÜNYA SAVAŞ KARŞITI BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYESİ

TÜRKİYE YEREL YÖNETİMLER DERNEĞİ BAŞKANI.

 

 

About Post Author