Muğla’da dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Muğla’da dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması’na Muğla’dan katılarak birinci olan öğrenciler ödüllendirildi.

MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda düzenlenen ödül törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması’nda şiir, kompozisyon, edebi ve görsel kategorilerinde birinci olan öğrencilere plaket ve 500 liralık hediye çekleri Vali Civelek ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Tören, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Bağımlılık ve Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ temalı resim sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

 

 

About Post Author