Muammer Keskin, engelli vatandaşlarla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin, Şişli’deki Engelli Dernekleri Başkan ve üyeleri ile kahvaltısında buluştu.

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, CHP Şişli Belediye Meclis Üye Adayı İşitme Engelliler Derneği Başkanı Güler Dağıdır ve sanatçı Ali Rıza Binboğa’nın da katıldığı toplantıda konuşan Alev Yorgancı engellilerin en büyük ihtiyaçlarından birisinin yaz kampı olduğunu söyleyerek, “Akülü araçlarımızın tamiri çok zor. Belediyenin bunun için kurulmuş bir birimi olmalı. Engelli merkezleri çoğaltılmalı ve buralarda uzman personeller çalıştırılmalı. Şu an 2 tane çağ dışı asansörlü aracımız var. Bunun yerine daha küçük, modern ve rampalı araçlar alınabilir” diyerek sorunlarından bahsetti.

Yorgancı’nın ardından söz alan Keskin de göreve geldiği zaman sadece 2 derneğe ayrıcalık tanıyacaklarını belirterek, “Bunlardan biri Engelli Dernekleri, ikincisi işe Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği. Şile’de belediyenin kampı var. Biz burada yoksul ailelerimizin yani sıra engelli ailelerimize de senede 1 hafta tatil yaptıracağız. Şişli’de engellilerin ve ailelerinin hayatını kolaylaştıracak birçok projeye imza atacağız. Biz bunları kendi cebimizden değil sizden alınan vergilerle yapıyoruz.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin, Cumhuriyet Mahallesi’ni ziyaret etti

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal’ın da eşlik ettiği gezide Keskin, esnafın ve mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Mahallede çoğu Şişlili kaldırımların darlığından ve işgalinden şikayetçi oldu. Kaldırım işgalleri konusunda adım atacaklarını söyleyen Keskin, “Sizler gibi ben de Şişli’de yaşıyorum, ilçemizin tüm sorunlarına hakimim. Desteğinizle tüm problemleri çözeceğiz” dedi.

Bir vatandaşın şu sözleri de güne damga vurdu: Sizi bugün ikinci görüşüm. Demek ki başkan olduktan sonra da sık sık görüşeceğiz.

 

About Post Author