Minik kalplerin mezuniyet heyecanı

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri’nde eğitim gören minik öğrenciler, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen yıl sonu gösterisinin ardından ilk diplomalarını alarak kep attı. Eğitim hayatlarında ilk mezuniyetlerini yaşayan çocukların gösterilerini izleyen veliler en az öğrenciler kadar heyecanlıydı.

‘Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri’nde eğitim gören öğrenciler, ilk kez kep atmanın heyecanını yaşadı. 3-6 yaş grubu çocukların eğitimine katkı sağlamak, sağlıklı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak amacıyla 7 şubeyle hizmet veren Gündüz Bakımevleri’nin Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gösterisinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç minikleri yalnız bırakmadı. Yıl boyunca hazırladıkları gösterileri sahneleyen öğrenciler, günün sonunda kep atarak ilk kez mezuniyet sevincini yaşadı.

Sarıyer Belediyesi’ni çocuklar yönetiyor

Yıl sonu gösterisi ve mezuniyet töreni miniklerin bakımevlerinde gün boyunca yaptığı etkinliklerden hazırlanan slayt gösterisiyle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Gündüz Bakımevleri’nde çocukların sosyal ve kültürel hayatla iç içe eğitim gördüğünü belirterek, “Kurumlarımızla sevgili yavrularımızın yaşama doğru başlamaları ve yollarını bulabilmeleri konusunda katkı sunmaya çalışıyoruz. İsteriz ki bu öğrencilerimizin sayısı binlerce olsun. Şu an 7 kreşimiz var, isteriz ki tüm mahallelerde olsun. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sarıyer Belediyesi çocuklar tarafından yönetiliyor. Bunu her zaman söylüyoruz. Her çocuğun, her annenin elinden tutmaya çalışacağız. Bu iş sadece asfalt dökmek, yol yapmak değil. Yaşamın içerisinde ne varsa orada olmak zorundayız. Ama bunu birlikte yapmalıyız” dedi.

İlk mezuniyet

Öğrenciler, sahneledikleri yıl sonu gösterisiyle ailelerine unutamayacakları bir gün yaşattı. Farklı gruplar halinde sahneye çıkarak, çeşitli yörelerin halk oyunlarını sergileyen minikler, büyük alkış aldı.

 

About Post Author