MİLAS BELEDİYESİ AÇTIĞI KURSLARLA 4,5 YILDA 3000 KİŞİYE ULAŞTI

MİLAS BELEDİYESİ AÇTIĞI KURSLARLA 4,5 YILDA 3000 KİŞİYE ULAŞTI

Milas Belediyesi; aydınlık, bilim ışığında ilerleyen umut dolu yarınlara ulaşmak için ülkemizin en önemli sorunları arasında yer alan eğitim konusuna ayrı bir hassasiyet göstermeye devam ediyor.

Çocukların iyi bir eğitimden geçmesi, yeteneklerini keşfetmesi, özgüveni yüksek, kendini ifade edebilen bağımsız bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarını sürdüren Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açtığı kurslarla çocukların ve gençlerin gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Son dört buçuk yılda 7’den 70’e her yaş grubuna yönelik açtığı kurslarla yaklaşık üç bin kişiye ulaşıldığı bilgisini paylaşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi:

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN, GENÇLERİMİZ İÇİN, UMUT DOLU YARINLARIMIZ İÇİN AŞKLA…”

“Eğitimde fırsat eşitsizliğinin önüne geçmek amacıyla sürdürdüğümüz kurs programlarımızı olabildiğince çeşitlendirerek çocuklarımızın ve gençlerimizin gelecek kaygılarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

Yabancı dil alanında da çocuklarımızı desteklemek amacıyla yoğun bir emek harcıyoruz. Bu nedenle hem yetişkin hem de ilkokul, ortaokul ve lise yaş gruplarına hitap eden İngilizce ve Almanca kursları açtık. İlkokul, ortaokul ve lise yaş gruplarından öğrencilerimizin katıldığı etüt atölyelerimiz ve sınava yönelik çalışma içerikli Türkçe, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Coğrafya kurslarımızla ise okulda verilen eğitimi desteklemeyi hedefliyoruz.

Çocuklarımızın dört bir yandan sınavlarla çevrili hayatına renk katmak, onlara nefes alabilecekleri, yeteneklerinin farkına varabilecekleri ortamlar oluşturmak için kültür ve sanat içerikli kurs programlarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Bundan sonraki süreçte de çocuklarımız için, gençlerimiz için, umut dolu yarınlarımız için aşkla çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.”

 

About Post Author