Menderes’te okul kantinlerine sıkı denetim

Menderes’te okul kantinlerine sıkı denetim

Menderes Belediyesi tarafından okullarda bulunan kantinlere sıkı denetim- gerçekleştiriliyor. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, ‘geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı için görev başındayız’ dedi.

Menderes Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından okul kantinlerinde ve kantin depolarında denetim gerçekleştiriliyor. Temizlik ve hijyen kontrolünün yapıldığı uygulama kapsamında, gıda maddelerinin son kullanım tarihleri, satılması yasak olan ürün denetimi, işyeri açma ve çalışma ruhsatı denetimi de gerçekleştiriliyor.

İzin vermeyeceğiz

Denetimlerle ilgili açıklamada bulunan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı için görevimizin başındayız. İlçemizdeki tüm okullarımızda ruhsat müdürlüğü ve zabıta müdürlüğü ekiplerimiz tarafından kantin denetimleri gerçekleştiriliyor. Uygulama kapsamında temizlik ve hijyen başta olmak üzere gıda maddelerinin son kullanım tarihleri, satılması yasak olan ürün denetimi, işyeri açma ve çalışma ruhsatı denetimi de ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Denetimlerimize ara vermeden devam edecek, okul kantinlerinde sağlıksız koşulların oluşmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

About Post Author