Mehmet Zeybek: “Rabbim şaşırtmasın”

Mehmet Zeybek: “Rabbim şaşırtmasın”

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanlığını kazanan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, iki dönemdir Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’nı yürüten Burhanettin Çoban’dan görevi devir aldı.

Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve belediye personeli tarafından karşılanan Başkan Zeybek, alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde Belediye’ye ilk adımı attı. Çiçeklerle karşılanan Afyonkarahisar’ın yeni Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, el ele gönül gönüle vererek Afyonkarahisar’ı layık olduğu hizmetlere ulaştırmayı hedeflediklerini kaydederek; “Zor bir dönem bizi bekliyor vebali çok ağır bir yük. Belediyeciliği iyi biliyoruz Rabbim şaşırtmasın, ayağımızı kaydırtmasın, garip gurebaya hizmet etmekten bizi alıkoymasın” temennisinde bulundu.

“Cenabı hak nasip etti bugün bu göreve başladık”

Kaderin üstünde hiçbir şeyin olmadığına dikkat çeken Başkan Zeybek; “Yola çıkarken hep şunu söyledik kadere inananın kederi olmaz. Cenabı hak nasip etti bugün bu göreve başladık. Ancak şunu da ifade etmem gerekir ki benim 40 yıllık siyasette yol arkadaşım Burhanettin Başkanımızın her zaman yanında oldum. Hatta bu seçimden önce de ‘yanındayım’ diye bizzat kendisine ifade ettim. Sonrasında, Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız belediye başkan adaylığını bize uygun gördüler. O gün bugündür başta Sayın Bakanımız olmak üzere, milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte; el ele kol kola vererek yapılan ve kalan hizmetlerin akamete uğramaması, kaldığı yerden son sürat devam etmesi için dört aydır kendimizi ifade etmeye; bunun yanında, halkımızın dertlerini ve problemlerini dinlemeye çalıştık” dedi.

“Allah herkesten razı olsun”

Kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkürlerini sunan Başkan Zeybek; “Halkımız da kararını verdi ve bu göreve bizi layık gördü. Allah herkesten razı olsun. Oy veren vermeyen tüm hemşehilerime teşekkür ediyorum. 31 Mart’ta kazanmış olmamıza rağmen diğer arkadaşımız demokratik hakkını kullanarak, ilgili kurumlara itirazlarını iletti ve nihai kararın YSK’dan gelmesinin ardından bugün Sayın Bakanımız, milletvekillerimiz ve teşkilatımızla birlikte mazbatamızı aldık. Zor bir dönem bizi bekliyor vebali çok ağır bir yük. Belediyeciliği iyi biliyoruz Rabbim şaşırtmasın, ayağımızı kaydırtmasın, garip gurebaya hizmet etmekten bizi alıkoymasın inşallah. El ele gönül gönüle vererek Afyonumuzu layık olduğu hizmetlere ulaştırmayı bizlere nasip etsin inşallah” dedi.

Burhanettin Çoban: “Başarılar diliyorum”

Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e başarılar dileyerek hayırlı hizmetler yapmasını diledi. Ak Parti’yi aralarında Mehmet Zeybek’inde bulunduğu 30 arkadaşıyla birlikte kurduklarını hatırlatan Çoban; “Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sloganıyla 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’yi aralarında şimdiki Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve 30 arkadaşımızla birlikte kurmuştuk. Cenab-ı Allah bu partide bizlere beş buçuk yıl İl Başkanlığı yapmayı nasip etti. İl Başkanlığını Belediye Başkanı seçildiğimiz 2009 yılında Değerli Başkanımız Mehmet Zeybek Bey’e teslim etmiştim. Kader böyle imiş 2019 yılında da Belediye Başkanlığı’nı yine kendisine teslim etmek bize nasip oldu. Kendisinin sadece ilimize ve Türkiye’mize değil, dünyaya da hizmet etmesini diliyorum. Allah kendisine ailesine Meclis Üyelerine, beraber çalıştığı Belediye’deki arkadaşlarımıza her daim birlik beraberlik ruhunu, çalışma azmini nasip eylesin” dedi. Geride kalan 10 yılda çok güzel hizmetlere imza atıklarını kaydeden Burhanettin Çoban; “2009 yılında teslim aldığı Belediye’yi en iyi Belediye’de çalışan personelimiz biliyor. Arkadaşlarımız bir yerden bir yere giderken Toros marka araçların altı delik asfalt görünüyordu. Bugün Elhamdülillah 10 yılda 120 milyon TL’lik araç gereç iş makinası, ekipman kazandırdık. Son aldığımız otobüslerin değeri 25 milyon TL’dir. Asfalt şantiyemiz yoktu, en güzelini yaptık, Sayın Bakanımız destek verdi Atık Su Arıtma Tesislerinin en güzelini yaptık. Yetmedi dört tane benzinlik kurduk. Yetmedi üç tane doğallaş beton parke benzeri birçok fabrikayı hizmete aldık” dedi.

 

About Post Author