Marmaris’te Kara Kartal’a Beşiktaşlılardan büyük ilgi

Marmaris’te Kara Kartal’a Beşiktaşlılardan büyük ilgi

Marmaris’te Kazakistanlı sanatçı Zhanna Bekisheva tarafından yapılan Kara Kartal çalışmaları Beşiktaş taraftarlarından büyük ilgi gördü. Ancak fiyatı pahalı bulunduğu için sergiyi gezen ziyaretçiler sadece fotoğraf çekmekle yetindi.

Ziyaretçiler fiyatı nedeniyle fotoğraf çekmekle yetindi

Türkiye’de yapılış tarzı ve kullanılan malzemeleri ile tek olan, Beşiktaş Spor Kulübü’nün simgesi Kara Kartal, sergilendiği Marmaris’te büyük ilgi gördü.
Kazakistanlı Sanatçı Zhanna Bekisheva’nın 24 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Blue Port AVM’de açılan sergisinde yer alan Kara Kartal portresi, Beşiktaş taraftarlarınca büyük ilgi görürken, yüksek fiyatı nedeniyle hayranları, sadece fotoğrafını çekmekle yetindiler.

Çalışmalarda gerçek kartal tüyleri kullanılıyor

Kara Kartal portresinin yanında değerli taşlarla süslenmiş tabloları da bulunan Sanatçı Bekisheva sergi sonunda Kartal için “Pahalı!.” denilmesini anlayamadığına dikkat çekerek; “ Benim her çalışmam spesiyaldir. Yani sadece bir tek yapılmaktadır. Kara Kartal da öyle. Kullandığım malzemeler, öyle her an her yerde bulunamayacak, Kazakistan’da Kartalların tüy dökümü sonrası bıraktığı gerçek tüyleridir. Ben Kartal portresini yaklaşık 6 hafta da tamamladım. Tabii ki kişiye özel bir çalışmanın fiyatı da özel olacak.” dedi.

AjansCANKA

About Post Author