Marmaris’te kadın dayanışması mutfağı sokağa taşıdı

Marmaris’te kadın dayanışması mutfağı sokağa taşıdı

Egeli Emekçi kadınlar; 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı’nda Marmaris basınına sürpriz yaparak, kendilerine ait Sinelin Cafe’ de kutlama kahvaltısı verdi.

Aslen Manisalı olan Türk asıllı İsviçre vatandaşı Serap Kargın ve İzmirli Figen Miman, Yaklaşık 1 yıl önce Marmaris’e yerleştiler. Biri birilerinden habersiz, gençlik aşkları mutfak işine yatırım yapmayı düşünen Egeli kadınlar bir tesadüf sonucu tanışınca, birlikte bir Kafe açmaya karar verdiler.

Figen’in mutfağından halka

Yaklaşık 1 ay önce projelerini Sinelin Cafe adıyla Marmaris’te hayata geçiren Serap Kargın ve Figen Miman’ın ilk konukları, 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı’nda Marmaris’te çalışan Emekçi Gazeteciler oldu.

Sinelin Cafe Mutfak sorumlusu olan Figen Miman çocukluğundan beri ev mutfağını çok sevdiğini, oğlu Engincan’ın İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi bölümünden mezun olması sonucu;  fast food dünyasının hakim olduğu günümüzde özlenen ev yemekleri, ev tatlılları, pastaları börekleri vatandaşlara sunmanın zamanının geldiğine inanarak, işletmeciliğe başladıklarına dikkat çekti.

İşletmelerinin ilk konukları olan basın çalışanlarına teşekkür eden Figen Usta, sipariş üzerine istenilen yemekleri, mezeleri, pasta, börek, gözleme çeşitlerini toplu olarak da karşılayabileceklerini dile getirdi. AjansSevgi Marmaris

About Post Author