Marmaris Ticaret Odası’ndan ücretsiz hijyen eğitimi

Marmaris Ticaret Odası, Pandemi sonrası konaklama işletmeleri için zorunlu hale getirilen Hijyen Eğitim Sertifikası için ücretsiz online eğitim veriyor.

Dünya genelinde yaşanan Coronavirüs Salgını sonrasında faaliyetlerine geri dönmeye çalışan turizm işletmeleri, ilgili Bakanlıklar tarafından açıklanan genelgelere göre hazırlıklarına devam ediyor.

Turizm sezonunun gelmesi ve seyahat yasaklarının kaldırılmasıyla birlikte, iç turizmde hareketlenme başladı. Marmaris Ticaret Odası (MTO)‘dan verilen bilgiye göre; Bakanlık genelgesine göre hazırlık sürecinde özellikle konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde çalışan personelin, Hijyen Eğitim Sertifikası alması zorunlu hale getirildi. Hijyen protokolü ve uygulamalarının zorunlu olduğu bu süreçte MTO, Eczacıbaşı Profesyonel ile iş birliğinde, işletme personeline ücretsiz eğitim verecek.

MTO Başkanı S. Mutlu Ayhan, üye işletmelerinin hem sağlık hem de idari açıdan bu eğitimi mutlaka almalarına dikkat çekerken, genelde ücretli olarak verilen hijyen eğitiminden Oda üyelerinin ücretsiz olarak faydalanabilmesi için anlaşma yaptıklarını belirtti. Başkan Ayhan, bu eğitimle birlikte işletmelerin bünyesinde bulundurdukları personelin, Hijyen uygulamalarından ve uyulması gereken protokol kurallarına uygun hazırlık yapabileceklerini ifade etti.

BAŞVURU VE EĞİTİM İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK

10 Haziran Çarşamba günü saat 10:00-12:00 arasında konaklama sektörü, 12 Haziran Cuma saat 14:00-16:00 arası yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri kapsayacak olan eğitimi Eczacıbaşı Profesyonel bünyesinde kurulan EP Akademi verecek. Gıda Mühendisi Pınar Günenç tarafından verilecek olan eğitim sonunda, her katılımcıya,  adına hazırlanmış sertifika gönderilecek.

MTO web sayfası ve sosyal medya hesaplarında yer alan link üzerinden yapılacak başvuruyla kayıt işlemlerinin yapılacağı eğitim, aynı link ile belirtilen tarihlerde canlı yayın üstünden yapılacak. Her eğitime 1000 kişinin katılabileceğini belirten MTO Başkanı Ayhan, ayrıca EP Akademi web sayfası üzerinde yer alan eğitim modüllerinin de duyurusunu yapacaklarını, bu eğitimlerden de ücretsiz faydalanılabileceğini sözlerine ekledi.

Ata SEVGİ AjansCANKA

About Post Author