Lens’19 Görülen şeyler sergisi 17 Ekim’de sanatseverlerle buluşacak

Lens’19 Görülen şeyler sergisi 17 Ekim’de sanatseverlerle buluşacak

Mixer, Ekim ayında “Lens’19 | Görülen Şeyler” isimli sergisi ile programına devam ediyor.

2012 yılında her disiplinden üretimin izleyici ile buluşmasını sağlamak için yola çıkan Mixer, sadece fotoğrafa odaklanan bir sergi serisinin ilk edisyonu “Lens ’19|Görülen Şeyler”i hayata geçirmeye hazırlanıyor. 17 Ekim saat 18.30′ de açılacak sergi serisinin ilki Sena Çakırkaya küratörlüğünde gerçekleşecek, gelecek yıllarda farklı temalar ya da tekniklere odaklanarak Türkiye’de ve dünyada fotoğrafın izlerini takip edecek.

17 Ekim – 30 Kasım 2019 tarihleri arasındaki sergi, fotoğrafın teknik ve kavramsal sınırları üzerine düşünen, onu bir deney alanı olarak ele alan sanatçılara ve çalışmalarına odaklanıyor. Sergi kavramsallık, performans ve tekniği buluşturan deneyselliğe bir övgü niteliğinde. Fikir ve üretim arasındaki mesafeyi ortadan kaldıran, hayalgücü ve özgün düşünceye hareket alanı tanıyan çalışmalar sergide bir araya geliyor. Sergi 1970’lerden itibaren, Türkiye’de bu deney alanının izini sürerek görüntünün kendisini hem çıkış hem de varış noktası olarak ele alıyor.

Sergide yer alacak sanatçılar; Barbara – Zafer Baran, Kerem Ozan Bayraktar, Melis Cantürk, Orhan Cem Çetin, Görkem Ergün, Baha Gelenbevi, Ahmet Öner Gezgin, Cemil Batur Gökçeer, Ege Kanar, Sabit Karamani, Zeynep Kayan, Şahin Kaygun, Cansu Korkmaz, Aslı Narin, Selen Solak, Selim Süme, Sergen Şehitoğlu, Yusuf Murat Şen, Sencer Vardarman.

About Post Author