Küçükçekmece’deki 7 yaşındaki kıza cinsel tacizde bulunan ikinci zanlı da yakalandı

Küçükçekmece’de bir apartmanda 7 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan zanlı güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesiyle yakalandı. 37 yaşındaki şüphelinin aynı suçtan kaydı bulunuyor.

Türkiye, üç gün içinde peş peşe yaşanan iki cinsel istismar olayıyla sarsıldı. Her iki olayda da adres Küçükçekmece’ydi. 5 yaşındaki kıza cinsel saldırıda bulunan Pakistan uyruklu zanlının dün yakalanmasının ardından ikinci olayın faili de polis tarafından yakalandı.

İddiaya göre, Atatürk Mahallesi’nde bir binanın 5. katında oturan 7 yaşındaki kız çocuğunun annesi ekmek almak için bakkala gitti.

O sırada saldırgan apartmandan içeri girerek 5’inci kata çıktı. Annesinin geldiğini sanarak kapıyı açan küçük kız tacizciyle karşı karşıya kaldı. Tacizci küçük kızın elbiselerini çıkarmaya çalışırken kız çocuğu çığlık attı. Komşuların kapılarını açması üzerine saldırgan hızla olay yerinden kaçtı.

55 kamera görüntüsü incelendi

Görgü tanıkları tacizcinin 1.75 cm boyunda, kahverengi montlu, bıyıklı ve kasket şapkalı olduğunu söyledi.

Polis ekipleri saldırgana ait bir iz bulabilmek için binada inceleme yaptı. Olay yeri ve çevresinde bulunan 55 ayrı güvenlik kamerası görüntüsünün incelenmesiyle zanlının kimliği belirlendi. Küçükçekmece’de yaşadığı belirlenen zanlı evinde gözaltına alındı.

Cinsel istismardan kaydı var

37 yaşındaki zanlının 2014 yılında aynı suçtan 1 adet kaydığı bulunduğu ve ilçede 2 ayrı cinsel istismar olayının daha faili olduğu tespit edildi.

Diğer fail Pakistan uyruklu

Küçükçekmece’de 3 gün önce cinsel saldırıya uğrayan 5 yaşındaki kız çocuğu evlerinin kapısının önünde baygın halde bulunmuştu.

Mahallenin protesto gösterisiyle tepkiler çığ gibi büyüdü. Türkiye’yi sarsan olayın faili dün gözaltına alındı. 18 yaşındaki Pakistan uyruklu zanlının kaçak olarak ülkede yaşadığı belirlenirken, beraberinde gözaltına alınan 8 arkadaşı sınırdışı edildi.

About Post Author