KINIK BELEDİYESİ’NDEN İLÇEYE EN UZAKTAKİ KÖYE TENİS SPORU İMKÂNI

KINIK BELEDİYESİ’NDEN İLÇEYE EN UZAKTAKİ KÖYE TENİS SPORU İMKÂNI

Kınık Belediyesi; ilçede sürekli hale getirdiği spor kurslarına bir yenisini ekleyerek, ilçeye en uzak köy olan Arpaseki’de “Kınık’ta Tenis Her Yerde” adlı projenin başlangıcı yaptı.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer tarafından hayata geçirilen proje ile 1 Haziran 2022 tarihinden bu yana, tenis oynayabilecek tüm yaş gruplarına ücretsiz olarak tenis kursu vermeye başlandı. 4 yaş ve üzeri katılımcılar için haftada 1 veya 2 gün olmak üzere haftanın 5 gününde tenis kursu düzenleniyor. Kurs katılım süresi sürekli olup, kurs malzemeleri de Kınık Belediyesi tarafından temin ediliyor. Tenis antrenörü Caner Yaşar’ın eğitmenliğinde gerçekleşen kurslarda 150 yetişkin 110 çocuk kursiyer bulunuyor.

“Kınık’ta Tenis Her Yerde” projesi ile ilçede çok sevilen tenis sporunun mümkün olduğu kadar yaygın hale getirilmesini hedeflediğini belirten Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer; “İlçemizde 1 yılı aşkın süredir Tenis Antrenörümüz Caner Yaşar tarafından haftanın 5 günü 1’er saat birebir ücretsiz tenis kursu veriliyor. İlçedeki vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gören kurslarımızın yanında böyle bir projeyle Tenis Sporunu çocuklarımıza biz götürmüş oluyoruz. Arpaseki’de başlayan “Kınık’ta Tenis Her Yerde” projesiyle sırada başka köylerimiz de bulunmakta. Çocukları hem eğlendirip hem de sporu aşılıyoruz. Kınıklı çocukların gelişimi için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

KINIKLI MİNİKLER TENİSLE TANIŞTI

Kınık ilçesinde verilen kursların yanında ilçeye en uzak köy olan Arpaseki’de “Kınık’ta Tenis Her Yerde” adlı projenin başlangıcı yapıldı. Proje kapsamında 12-14 yaş arası 54 çocuk tenis sporuyla tanıştı. Arpaseki’de Kınık Belediyesi Tenis Antrenörü Caner Yaşar tarafından verilen kurs; haftada 2 gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlık izniyle, çocukların beden eğitimi ders saatlerinde 1 ay boyunca gerçekleştirildi.

Kursa katılım sağlayan Arpaseki Ortaokulu öğrencileri, gerçekleşen proje ile ilgili; ‘sadece televizyondan görebildikleri bir spor dalını deneyimledikleri için çok mutlu olduklarını ve bireysel olarak da tenis sporuna devam etmek istediklerini’ söylediler.

Öğretmenleri ise verilen tenis kursunun ‘çocukların okul hayatlarında derslerine odaklanma sürelerinin arttırdığını, toplum içindeki bireysel davranışlarına iyi yönde katkı sağladığını ve çocuklarda görev bilinci oluşturduğunu’ belirttiler. Ayrıca öğrenci ailelerinden de sıkça teşekkür mesajları alındı.

Bu proje kapsamında aldıkları eğitimden sonra Kınık’lı çocuklar, teneffüs zamanını öğretmenleriyle tenis oynayarak geçiriyorlar.

About Post Author