Kent & Hayat dergisi Ardahan Kültür Sanat Günleri’nde

Kent & Hayat dergisi Ardahan Kültür Sanat Günleri’nde

Kent & Hayat dergisinin Ardahan temsilcisi ve Onay Kitabevi sahibi Kadir Sinan Onay etkinliklere katılan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz ve Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e dergi takdim etti.

Ardahan Kültür Sanat Bileşenleri ve Ardahan Belediyesi tarafından tertip edilen Ardahan Kültür Sanat Günleri tüm coşkusuyla devam ediyor.

Ardahan Kültür Sanat Günleri’ne katılım gösteren ve Kent & Hayat Dergisi stantını ziyaret eden başkanlar Oğuz ve Sengel dergi aldılar ve desteklerini dile getirdiler.
Ardahan halkı tarafından da büyük bir coşkuyla takip edilen Ardahan Kültür Sanat Günleri 3 Ekim tarihinde başladı. 3-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler kapsamında birçok edebiyat, sanat ve bilim insanı bir araya geliyor.

Ardahan Kültür Sanat Günleri kapsamında bu

gün Tarihi Kura Köprüsü üzerinde yazarlar okurlarla buluşarak kitaplarını imzaladılar. Tarihi köprü üzerinde gerçekleştirilen canlı heykel gösterisi Ardahan halkı ve çevre illerden gelen katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Program kapsamında Ardahan Kültür Sanat Bileşenleri sözcüsü Yazar Kenan Karabağ ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

Yarın akşam sona erecek etkinlikte siyasetçi, araştırmacı, yazar ve tarihçilerin katılımı ile Dursun Akçam Kültür Merkezi’nde söyleşi ve paneller yapılacak. Ardahanlı sanatçıların vereceği müzik dinletileriyle etkinlik sone erecek.

 

Kadir Sinan Onay/ARDAHAN

About Post Author