K.A.I Vakfı öğrenciler için kolları sıvadı

K.A.I Vakfı öğrenciler için kolları sıvadı

Merkezi İstanbul’da Bulunan Kars Ardahan Iğdır Eğitim ve Kalkınma Vakfı (K.A.I) 2019- 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Öğrenci Burs Durumlarını Değerlendirme Toplantısı Zeki Yılmaz başkanlığında yapıldı.

1992 Yılında Prof. Dr. Esfender Korkmaz Başkanlığında kurulan K.A.I Vakfı, bugüne kadar 25. Bin civarında Üniversite öğrencilerinin okumalarına verdiği burslarla destek vererek halen aynı duyarlılıkla devam eden Vakıf, Kars, Ardahan ve Iğdır İllerinde 20 civarında okul, yurt, sağlık kuruluşlarının laboratuvarlarının donatımı, ilk, orta ve liselerde okuyan öğrencilerin giyim kuşamlarına yardım elini uzatmış ve zamanla devamını sürdürmeye çalışmaktadır.

Mevcut Başkan. Zeki Yılmaz Başkanlığında toplanan Vakıf yönetim kurulu önümüzdeki Eğitim ve Öğretim yılı hazırlık çalışmalarına start vererek gençlerimizin sağlıklı okumalarına destek vermek için bilanço ile ilgili istişare yaparak. K.A.I Vakıf Başkanı Zeki Yılmaz, 20 Ekim 2019’da düzenleyeceği burs destek yemeğinde öğrencilerimize destek verme arzusunda olan hemşehrilerimizi aramızda görmeyi dilediklerini ifade ederek, Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar emek veren Başkan Yılmaz ve dönemsel yönetim kurulu ve tüm üyelerimize teşekkür ve saygılarımızı sunarız” dedi.

About Post Author